Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Nocna Zmiana Bluesa

data dodania: 2007-09-26
aktualizacja: 2007-09-26 17:39:50
22 września o godz. 19.00 na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego odbyła się druga prezentacja muzyczna pod wspólną nazwą BLUES NA ZAMKU. Na przygotowanej specjalnie z tej okazji scenie plenerowej wystąpił Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

 

Świetna muzyka płynąca ze sceny oraz iluminacja świetlna w połączeniu ze scenerią Zamku stworzyły wyjątkowy wieczór. Sławek Wierzcholski jak zwykle dowcipny, znakomicie zagrzewał publiczność do czynnego udziału w koncercie, a ta nie pozostawała bierna tworząc niepowtarzalny spektakl muzyczny. Niezwykłość tego wieczoru dopełnił „występ” na scenie nowożeńców. Młoda para, która wcześniej pozowała do pamiątkowych fotografii w murach przemyskiego Zamku, postanowiła pozostać na koncercie co było równoznaczne  ze spóźnieniem się na własne wesele. Lider Nocnej Zmiany Bluesa docenił swoichwyjątkowych fanów, zaprosił ich na scenę i złożył moc serdecznych życzeń z okazji wejścia na nową drogę życia. Dla nowożeńców będzie to niezapomniany wieczór i to nie tylko z powodu ślubu. Nie każdemu w końcu zdarza się słuchać muzyki z miejsca, w którym występują muzycy, a już w dniu własnego ślubu to naprawdę ewenement.

„Nocna Zmiana Bluesa” - zespół bluesowy, założony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku, wydał blisko dwadzieścia płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. B.B Kinga i zespołu Blues Brothers. 5 sierpnia 2007 roku podczas koncertu na Scenie Letniej w „Lapidarium”Muzuem Historycznego m.st. Warszawy grupa świętowała 25-lecie istnienia.

 

Sławomir Wierzcholski (ur. 19 kwietnia 1958 w Toruniu) - prawnik, wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów. Muzyczny samouk. Zaczynał swoją przygodę z muzyką w szkole średniej, gdzie grał w zespołach bluesowych, następnie kontynuował ją w USA, gdzie był również wolnym słuchaczem z historii jazzu na Uniwersytecie Indiana w Bloomington. W roku 1982 założył grupę „Nocna Zmiana Bluesa”, z którą koncertuje do dnia dzisiejszego.

Od roku 1992 zajął się dodatkowo dziennikarstwem, jego artykuły ukazywały się w:Jazz Forum, Jazzi Magazine, Bluesman, Express Wieczorny, Sztandar Młodych.

 

Na Zamku Kazimierzowskim zespół wystąpił w składzie:

  • Sławek Wierzcholski - harmonijka, śpiew
  • Witold Jąkalski - gitara akustyczna
  • Marek Dąbrowski - gitara akustyczna
  • Piotr Dąbrowski - bas akustyczny, śpiew
  • Grzegorz Minicz - perkusja, gitara.



Tomasz Beliński


Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze strony PCKiN "Zamek" - www.kultura.przemysl.pl