Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Nowe wieści z budowy

data dodania: 2005-10-26
aktualizacja: 2005-10-27 21:43:17
Słoneczna pogoda tej jesieni sprawia, że prace budowlane na stoku szybko posuwają się do przodu. Miejmy nadzieję, że pogoda nadal będzie sprzyjać budowniczym, a zakończenie robót jeszcze w tym roku stanie się naprawdę możliwe.

Zacznijmy może od tego, że mamy w Przemyślu kolejny wiadukt. Nie kolejowy, lecz narciarski. Przęsła zostały zalane betonem, a teren przed wiaduktem jest sukcesywnie zasypywany ziemią i utwardzany.

Wiadukt

Tuż obok trwają prace przy stacji górnej wyciągu. Zamontowano koło nawrotowe oraz silnik napędzający górny odcinek wyciągu.

Prace przy górnej stacji Napęd górnej kolejki


Jeśli chodzi o ten etap kolejki, to zainstalowano już wszystkie maszty. Obecnie trwają prace w okolicach stacji pośredniej. Przygotowane są już fundamenty pod nawrót wyciągu górnego i dolnego.

Górny odcinek wyciąguPoczątek górnego wyciąguKoniec dolnego odcinka wyciąguPowoli też widać pozostałe elementy dolnego etapu wyciągu. Wylewane są fundamenty pod maszty. Jako ciekawostkę można podać fakt, że do ich zamontowania prawdopodobnie zostanie użyty śmigłowiec.

Przyszła trasa dolnego wyciąguPrace w okolicy stacji pośredniejNartostradaParking przy ul. Sanockiej jest już całkowicie wybrukowany. Na zainstalowanie czekają już tylko lampy. Prace trwają także nad samym Sanem. Umacniana jest skarpa przy budynku z pompami wysokociśnieniowymi. A w nim samym założono drzwi i okna. Ukończono także budowę ogrodzenia.

Zbiornik nr 2Skarpa nad Sanem
Ogłoszono także kolejny przetarg. Tym razem na zakup skutera śnieżnego transportowego oraz maszyny do przygotowania tras narciarskich wraz z osprzętem (pług, frez). Ogłoszenie wyników przetargu nastąpi... 6 grudnia.

Widok na nartostradę z progu wiaduktuStacja górna