Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Odbył się finał projektu Przemyskie Słowa Niepodległości

data dodania: 2019-02-04
aktualizacja: 2019-02-04 09:49:27
Odbył się finał projektu Przemyskie Słowa Niepodległości

W piątek 16 listopada nastąpił uroczysty finał projektu Przemyskie Słowa Niepodległości, który był dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Centrum Kulturalnego Janusza Czarskiego
i skrótowym przedstawieniu całości zadań przez koordynatorki projektu, Jolantę Nowak
i Katarzynę Medelczyk-Szkółkę, uczestnicy grup warsztatowych mieli możliwość publicznego wystąpienia i zaprezentowania swoich prac, tj. odczytania wiersza lub fragmentu reportażu oraz otrzymania publikacji zawierającej autorskie prace.

Ponadto wszyscy, którzy przybyli na finałowy wieczór mogli obejrzeć  wystawę przedstawiającą efekty prac, które powstały  w trakcie warsztatów, m.in. komiksy i kolaże poetyckie, a także wystawę fotograficzną relacjonującą przebieg całego projektu.

Muzyczną część imprezy uświetnił występ artystyczny dzieci ze Studia AGA, działającego przy CentrumKulturalnym w Przemyślu oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu Jerzego Markiewicza.

Zwieńczeniem finałowego wieczoru było wprowadzenie i pokrojenie uroczystego tortu, którego mógł kosztować każdy przybyły na spotkanie. Po części oficjalnej był czas na rozmowy, gratulacje i poczęstunek.