Przemyśl - nasze miasto całą dobę

ODKRYJ SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

data dodania: 2024-06-24
aktualizacja: 2024-06-24 18:06:34
Prezentujemy kalendarz wydarzeń oraz informacje dotyczące zwiedzania obiektów Szlaku Architektury Drewnianej w naszym województwie. Od teraz łatwiej jest dowiedzieć się, które miejsca można odwiedzić i w jaki sposób, oraz o interesujących wydarzeniach odbywających się na Szlaku.

Kilkadziesiąt obiektów architektury drewnianej otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Część z nich jest dostępna w określonych godzinach, podczas gdy inne wymagają wcześniejszej rezerwacji. W każdym z tych miejsc będzie czekał przewodnik, gotowy opowiedzieć ciekawe historie i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Aby ułatwić planowanie zwiedzania, informacje zostały podzielone na krainy turystyczne: Bieszczady, Beskid Niski, Dolina Sanu i Wisły, Roztocze oraz Rzeszów – miasto i region.

A jakie interesujące miejsca można odwiedzić? To na przykład 6 świątyń wpisanych na Listę UNESCO, największy skansen w Polsce w Sanoku czy też Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Zespół Cerkiewny w Radrużu, znane z serialu "1670".

W kalendarzu wydarzeń znajdziemy wiele ciekawychatrakcji, takich jak choćby otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej, ale to jeszcze nie wszystko. Kalendarz jest regularnie aktualizowany, a wkrótce pojawią się w nim również koncerty muzyki sakralnej i folkowej, interesujące odpusty oraz wystawy i konferencje.

Informacje dotyczące zwiedzania oraz kalendarz wydarzeń są dostępne na stronie www.podkarpackie.travel pod linkiem https://podkarpackie.travel/artykuly/szlak-architektury-drewnianej-2024- . Dodatkowe pytania można kierować również do Regionalnego Punktu Informacji Turystycznej w Rzeszowie (tel. 791-944-045, e-mail: cit@podkarpackie.travel).