Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl 2007

data dodania: 2007-10-12
aktualizacja: 2007-10-12 21:58:26
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Zarząd Oddziału im. dr Mieczysława Orłowicza w Przemyślu zaprasza na XXXVIII Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl, który odbędzie się 20 października.


REGULAMIN

Celem rajdu jest przybliżenie naszemu społeczeństwu zabytków architektury militarnej Twierdzy Przemyśl, jej roli i znaczenia dla przebiegu działań wojennych w tej części frontu wschodniego I wojny światowej w latach 1914 - 1915. Rajd o znaczeniu ogólnopolskim ma za zadanie integrować środowisko turystów i krajoznawców z całego kraju oraz upowszechniać turystykę i krajoznawstwo w społeczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Ponadto uczestnictwo w rajdzie daje okazją bezpośredniego kontaktu z przyrodą, uczy jej poszanowania, umożliwia również zapoznanie się z bogatą historią Przemyśla i Ziemi Przemyskiej.

Komandor rajdu: Beata Groszewska
Przewodnicy: Krzysztof Stadnik, Piotr Michalski, Dariusz Hop, Jan Paradysz

Trasy rajdu:
Trasa nr 1
Zbiórka o 10:00 na Rynku pod fontanną.
Przejście trasą: Rynek miasta - willa komendanta twierdzy Kusmanka (ul. Dworskiego) - Fort Bakończyce XX - Pałac Lubomirskich -Bateria Kanał - fort Przekopana - Bateria Krówniki - Fort Salis - Soglio nr I - Fort Borek XV.
Długość trasy: 11 km.
11 pkt. do GOT, 11 pkt. do OTP
Przewodnik: Krzysztof Stadnik

Trasa nr 2
Zbiórka o godz. 10:00 przy altanie koło Zamku Kazimierzowskiego.
Przejście trasy: Wzgórze Zamkowe - Zniesienie - Fort XVI Zniesienie - Cmentarz Żołnierzy Ukraińskich - ul. Herburtów - Nehrybka - Fort III Łuczyce - Kolonia Łuczyce - Fort II Jaksmanice - Jaksmanice - Rezerwat "Skarpa Jaksmanicka" - Fort I Salis Soglio - Siedliska - Fort XV Borek.
Długość trasy: 16 km
17 pkt. do GOT, 16 pkt. do OTP
Przewodnik: Piotr Michalski

Trasa nr 3 Klubu Górskiego "Karpaty" PTTK
Zbiórka o 8:00 przy wejściu do tunelu PKP od ul. Czarnieckiego.
Przejazd na trasie: Przemyśl - Medyka i Medyka - Przemyśl na koszt własny uczestników (2 zł). Przekroczenie granicy przez przejście piesze w Medyce. Konieczne paszporty.
Przejście trasy: Szeginie -Byków - fort I/1 Łysiczka - fort I/2 Byków - fort I/3 Pleszowice - fort I/4 Maruszka Las - fort I/5 Popowice - Szeginie.
Długość trasy: 25 km.
25 pkt. do GOT, 25 pkt. do OTP
Przewodnik: Dariusz Hop

Trasa nr 4 Klubu Górskiego "Karpaty" - rowerowa
Zbiórka uczestników 12:15 przy pomniku Orląt Przemyskich.
Przejazd na trasie: Przemyśl – Stanisławczyk - Łuczyce - Jaksmanice - Siedliska- Fort Borek XV - Przemyśl.
Długość trasy: 38 km

 

Informacje dodatkowe do trasy rowerowej:
Prosimy o sprawdzenie stanu technicznego roweru przed wyruszeniem w drogę. Każdy uczestnik powinien posiadać: strój dostosowany do pogody, kurtkę przeciwdeszczową, dokument tożsamości (członkowie PTTK legitymację), napój, suchy prowiant, zapasową dętkę lub łatki.
Organizator zachęca do jeżdżenia na rowerze w kasku kolarskim. Tempo jazdy turystyczno - rekreacyjne tj. ok. 15 km/h.
Podczas rajdu prosimy o stosowanie się do zaleceń obsługi imprezy.Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad ruch drogowego i Karty Turysty.

Wszyscy uczestnicy rajdu biorą udział na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie trwania rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu imprezy oraz prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.

Warunki uczestnictwa:
W rajdzie mogą brać udział zespoły zgłoszone przez szkoły i inne palcówki oświatowo-wychowawcze, oddziały, koła i kluby PTTK, inne organizacje turystyczne i społeczne, drużyny harcerskie, a także turyści indywidualni. Dzieci i młodzież szkolna mogą brać udział w rajdzie tylko pod nadzorem dorosłych osób (nauczycieli lub rodziców) odpowiadających za ich zachowanie.
Od każdego uczestnika wymagane jest: posiadanie stroju i ekwipunku turystycznego (dostosowanego do pogody) oraz dokumentu tożsamości, zespołowe pokonywanietrasy, przestrzeganie KARTY TURYSTY oraz postanowień niniejszego regulaminu, a także podporządkowanie się ustaleniom organizatorów.

Zgłoszenia i wpisowe: (ostateczny termin: 16.10.2007 r.) należy dokonać w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK (ul. Waygarta 3, 37-700 Przemyśl, tel./fax: 0-16 678-53-74). Uwaga: Liczba uczestników ograniczona.
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, przynależność do PTTK (numer legitymacji), numer wybranej trasy oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości:

  • Członkowie PTTK - 3 zł
  • Dzieci i młodzież szkolna nie zrzeszona w PTTK - 5 zł
  • Dorośli nie zrzeszeni w PTTK - 7 zł
  • Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłaty wpisowego (jeden opiekun na dziesięciu uczniów)


W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: ubezpieczenie NNW, opiekę przewodników na trasach, pamiątkową odznakę rajdową (dotyczy pierwszych 80 osób, które dokonają wpisowego), materiałkrajoznawczy, kiełbasę do pieczenia na rajdowym ognisku, prawo udziału w konkursie wiedzy o Twierdzy Przemyśl z nagrodami, bezpłatny przejazd autobusem z mety rajdu (fort XV Borek) do Przemyśla ( ul. Jagiellońska) po zakończeniu rajdu ok. godz. 16.00.

Zakończenie rajdu: Zakończenie wszystkich tras odbędzie się o godz. 15 podczas wspólnego rajdowego ogniska na forcie XV Borek.
W trakcie ogniska odbędzie się konkurs wiedzy o Twierdzy Przemyśl dla dzieci i młodzieży z nagrodami. Powrót do Przemyśla ok. 16. zamówionymi autobusami.

Postanowienia końcowe: Świadczenia w ramach wpisowego przysługują tylko osobom uczestniczącym w rajdzie, a wpisowe nie podlega zwrotowi. Opiekunowie zespołów ponoszą odpowiedzialność za zachowanie zgłoszonych przez siebie uczestników, wszelkie szkody obciążają sprawców.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu imprezy oraz prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu. Szczegółowe informacje natemat rajdu można uzyskać w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Przemyślu.