Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Okazał się nielegalnym imigrantem

data dodania: 2021-02-12
aktualizacja: 2021-02-12 19:31:28
Funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK w Przemyślu ujawnili obywatela Nigerii nielegalnie przebywającego w Polsce.

11 lutego br. około godz. 13:30 podczas patrolu stacji Przemyśl Główny funkcjonariusze GOI Straży Ochrony Kolei w Przemyślu zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął się dziwnie zachowywać unikając przy tym kontaktu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny. Okazało się, że jest to 30 letni obywatel Nigerii, który nie posiadał przy sobie dokumentów (brak paszportu czy też innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość). W związku z powyższym na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki, którzy po przybyciu na miejsce potwierdzili nielegalny pobyt Nigeryjczyka na terenie RP.

Aktualnie 30 letni mężczyzną pozostaje w dyspozycji Straży Granicznej w Medyce, która to prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Ścisła współpraca pomiędzy Strażą Ochrony Kolei w Przemyślu oraz Bieszczadzkim Oddziałem StrażyGranicznej przyniosła wymierne skutki. Realizowana jest poprzez wymianę informacji, wspólne patrole połączone z kontrolą  w pociągach i na obszarach kolejowych.

Jest to efekt podpisania dokumentu, który jest uaktualnieniem porozumienia regulującego zasady realizacji wspólnych działań. Porozumienie podpisano 19 marca 2018 r. w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Żródło: dziejesienapodkarpaciu.pl Data: 11.02.2021