Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Piknik z okazji jubileuszu 30-lecia partnerstwa miast Przemyśl – Paderborn

data dodania: 2023-05-23
aktualizacja: 2023-05-23 20:47:27
Nieoficjalna partnerska współpraca między Przemyślem a niemieckim Paderborn twa już ponad 30 lat. Ta oficjalna, „przypieczętowana” podpisaniem umowy o współpracy trwa dokładnie 30 lat, od 14 maja 1993 roku.

Jedną z części składowych uświetniających trzydniową, okolicznościową wizytę oficjalnej delegacji z Paderborn z burmistrzem Michaelem Dreierem na czele, był niedzielny piknik na Wzgórzu Zamkowym. Pogoda jak na zamówienie, poziom artystyczny występujących wysoki, a na dopełnienie stragany z pamiątkami i stoiska gastronomiczne - wszyscy byli zadowoleni. Po prostu impreza ze wszech miar udana.


Cześć oficjalna tego wydarzenia składała się z przemówień włodarzy partnerskich miast: Prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna i Burmistrza Paderborn Michaela Dreiera oraz z otwarcia plenerowej wystawy fotograficznej. Gastronomicznym, słodkim składnikiem oficjalnej części był wspaniały, słusznych rozmiarów tort, który kroić zaczęli oficjele, a degustować go mógł każdy.


Część artystyczną niedzielnego pikniku stworzyły występy naszych miejscowych artystów oraz gości z Niemiec. Na plenerowej scenie oraz przed nią wystąpili: zespół „Szarotki” z 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu, Zespół Pieśni   i Tańca „Przemyśl”, Kornelia Wodka, zespół XYZ, tancerze Studia Tańca Chillout, zespół Last Minute, duet Mathias Lüke i Lukas Hoffmann, zespół ILuzer, a na zakończenie zespół FILC.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK