Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Po 4 miesiącach czekania

data dodania: 2006-01-20
aktualizacja: 2006-01-24 11:08:29
20 stycznia na Zniesieniu odbyło się oficjalne otwarcie stoku narciarskiego w Przemyślu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał prezydent Robert Choma, a stok poświęcili metropolici Józef Michalik i Jan Martyniak.

Nie odbyło się oczywiście bez przemówień. Robert Choma złożył podziękowania wszystkim którzy pomagali przy tworzeniu inwestycji, jak również jej przeciwnikom, gdyż ich krytyka pozwoliła na lepsze dopracowanie projektu i jego realizację. Dziękował również Bogu za pomyślną pogodę, która umożliwiła ukończenie inwestycji. Wspomniał także o przyznaniu funduszy unijnych na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla „Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego: Akwen Wodny”. Natomiast wicewojewoda Dariusz Iwaneczko zaznaczył, że spełniło się marzenie jego i wielu mieszkańców o narciarskim obiekcie z prawdziwego zdarzenia.

Pierwsze oficjalne szusy odbyli prezydent miasta, mistrz Polski juniorów Bartosz Bobko, dwaj narciarze ubrani w historyczne stroje i narty oraz maskotka - niedźwiadek. Największe problemy organizatorom sprawiali chyba zaproszeni goście, którzy zablokowali wyżej wymienionym przejazd.

Po ceremonii otwarcia konferansjer poprosił zaproszonych gości do namiotu piwnego, natomiast mieszkańców miasta na taras widokowy (na którym i taksię znajdowali).

Jako ciekawostkę można podać fakt, że wśród podziwiających uroczystość była niegdysiejsza zwyciężczyni "Szansy na sukces" Justyna Steczkowska.

Ostatnie przymiarki Ostatnie narady Pod czujnym okiem

Przemówienia Notable Publiczność

Poświęcenie stoku Taras widokowy Przecięcie wstęgi

Kamil Bobko Zablokowany miś W stylu retro

Powracający Robert Choma Flaga Przemyśla Jeździec bez głowy