Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Podsumowanie sierpniowych remontów

data dodania: 2006-09-11
aktualizacja: 2006-09-11 10:37:48
Sierpień był miesiącem dalszych prac remontowych. Oprócz naprawy dróg i chodników, odnowieniu zostały poddane także zabytkowe kamienice.

 

W minionym miesiącu ukończono remont ulic Żołnierzy I AWP, Sikorskiego i Opalińskiego. Na dwóch pierwszych położono nowy asfalt oraz chodnik z kostki brukowej, natomiast remont ulicy Opalińskiego (odcinek od ul. Paderewskiego do Boruty-Spiechowicza) polegał na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej oraz wykonaniu nowej zatoki autobusowej.

Ukończono również układanie nowego chodnika na ulicach Kilińskiego (prawa strona ulicy na odcinku od ul. Dworskiego do ul. Prusa) i Puszkina. Natomiast ku końcowi zmierza wymiana istniejącej nawierzchni chodnika na kostkę brukową na ul. Mickiewicza, gdzie remontem objęto fragment pomiędzy ulicami Konarskiego i Rejtana.

Ulica Grunwaldzka W sierpniu dokonano również, w związku z planowanym remontem jezdni, wymianę sieci wodociągowej na ulicach Konarskiego, częściowo na Słowackiego oraz na Grunwaldzkiej. Powyższe prace trwają również na Reja, Chopina i Batorego.

Zakończenie wymiany sieci wod-kan pozwoliło rozpocząć długo oczekiwany remont ul. Grunwaldzkiej, natomiast na ul. Słowackiego zaczął się remont chodnika. Jednak w dalszym ciągu trwa tam wymiana infrastruktury podziemnej, w związku z czym wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. To nie jedyna trudność jaką napotkają kierowcy. Obecnie wyłączona jest z ruchu ul. Grodzka na odcinku od ul. Kmity do „schodów biskupich”.

W najbliższych dniach zakończy się remont ulic Szymanowskiego i Goszczyńskiego. Ta pierwsza została poddana gruntownej przebudowie. Wymianie, na kostkę betonową, poddane zostały nawierzchnie chodników oraz jezdni. Natomiast naprawa ul. Goszczyńskiego polegała na przełożeniu drogowych płyt sześciokątnych.

Prace postępują także przy modernizacji ul. Bakończyckiej, która polega na poszerzeniu jezdni do 7 m, wykonaniu obustronnych chodników, dwóch zatok autobusowych, wykonaniu kanalizacji deszczowej i zamontowaniu 27 lamp ulicznych. Trwa również rewitalizacja placu Niepodległości, która przez pewien okres odbywała się pod nadzorem archeologów. Było to związane z badaniem odkrytych pod starą nawierzchnią fundamentów kamienic zburzonych w 1941 roku. Obecnie można zaobserwować powstawanie nowego podłoża pod plac oraz schodów.

Słoneczna pogoda pozwoliła przeprowadzić kolejne prace na stoku narciarskim. Oprócz powstania zjazdowych tras rowerowych, wyprofilowano trasę numer 2. Nastąpiło częściowe jej poszerzenie oraz „ścięcie” o 2 metry górki, pod którą narciarze musieli wdrapywać.

Ukończono także remont elewacji kamienicy Franciszkańska 1 oraz przyległej doń południowej elewacji kamienicy Rynek 13. Obecnie odnowie poddawane są kamienice przy Wałowej 7 oraz Mickiewicza 4.