Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Pokonać raka

data dodania: 2007-10-05
aktualizacja: 2007-10-05 20:13:53
Ulicami Starego Miasta przemaszerowali uczestnicy Marszu Życia i Nadziei, który rozpoczął obrady Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

 

W południe z Rynku wyruszył „Marsz Życia i Nadziei”, którego celem jest przypomnienie, że rak jest uleczalny. W pochodzie, który poprowadziła Orkiestra Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy, uczestniczyli lekarze, chorzy oraz rodziny tych których rak pozbawił życia. Rozdawano ulotki o profilaktyce leczenia choróbUbiegłoroczny Marsz Życia i Nadziei nowotworowych, zarówno paniom, jak i panom.

Gość specjalny tegorocznego „Marszu...” doktor Dorota Czudowska, prezes Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna, podkreśliła, że badania profilaktycznewiążące się z nowotworami, finansowane przez państwo, nie są w pełni wykorzystywane. Dr Czudowska uważa, że trzeba jak najszybciej zmobilizować społeczeństwo, aby nie odrzucało szansy ratującej życie. W ciągu dwudniowych obrad forum ma być opracowany plan, który przyczyni się do szerszego rozpropagowania badań profilaktycznych.


inf.wł/Radio Rzeszów