Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Ponad 8,4 tys. uczniów w Rzeszowie dostało 300 zł na wyprawkę szkolną

data dodania: 2018-09-19
aktualizacja: 2018-09-19 08:47:05
Środki z tego programu, czyli popularnego 300 plus, dostało już 8421 uczniów z Rzeszowa (dane z 24 sierpnia br.).

- Od lipca złożonych zostało ponad 11,5 tysiąca wniosków. Informacje o przyznaniu świadczenia otrzymało ponad 6,2 tysiąca osób. Świadczenie wypłaciliśmy na kwotę ponad 2,5 mln złotych - mówi Elwira Kochanowska-Pięciak z rzeszowskiego MOPS.

Wnioski będą przyjmowane od sierpnia do 30 listopada. Po tym terminie nie będzie można już składać wniosków.

Dokument można złożyć MOPS, w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej w sali obsługi mieszkańców oraz w punktach obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, np. w galeriach handlowych.

Wypełnienie dokumentu jest łatwe. Aby uzupełnić pola należy wpisać dane wnioskodawcy i każdego dziecka osobno z podaniem konkretnie, do jakiej szkoły uczęszcza. Istotne jest także pole z adresem e-mail, bo w przypadku tego programu urzędnicy powiadomią o tym właśnie poprzez maila, nie będą natomiast wydawać decyzji administracyjnej o przyznaniu świadczenia listownie. Wyjątkiem jest sytuacja gdy MOPS wyda decyzję odmowną. Stanie się tak wtedy gdy  dziecko - mimo osiągnięciaodpowiedniego wieku - nie chodzi do szkoły, bo ma odroczony obowiązek szkolny, przebywa w domu pomocy społecznej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, szkole wojskowej lub innej szkole zapewniającej nieodpłatnie pełne utrzymanie. W takiej sytuacji rodzic nie otrzyma pieniędzy z programu "Dobry start".


Urzędnicy nie będą sprawdzać, czy rodzice wydali pieniądze zgodnie z przeznaczeniem.

Nikt nie będzie rozliczany z tego, na co ostatecznie wydał pieniądze na wyprawkę. W naszym regionie 300 złotych na wyprawkę szkolną dostanie około 260 tysięcy rodziców uczniów.

 

 

Źródło nowiny24.pl. Data 18.09.2018