Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Powstają rowerowe trasy zjazdowe

data dodania: 2006-08-30
aktualizacja: 2006-08-30 16:30:34
W oczekiwaniu na rozpoczęcie budowy toru saneczkowego, oślej łączki i snowparku, na stoku ku końcowi zmierzają prace przy budowie tras zjazdowych MTB downhill.

 

Zaprojektowania i wykonania tras podjęło się dwóch zakopiańczyków: Jan Karpiel -wynalazca, projektant i producent jednych z najlepszych i najmocniejszych Próby na stoku rowerów na świecie – Armageddonów oraz Szymon Tasz – wielokrotny zwycięzca zawodów w downhill`u, którym bezinteresownie pomagało czterech przemyskich rowerzystów. Dzięki nim powstały dwie trasy. Obie mają po około 1000 metrów, ale o różnych poziomach trudności.

Aby zaadaptować zbocze na potrzeby rowerowe, potrzebne było usypanie hopków, zamontowanie band oraz jego wypoziomowanie,które to budowniczym sprawiło najwięcej trudności.Widok na trasy z przeciwległego stoku

Powstanie tras rowerowych jest możliwe dzięki zmianom pierwotnych planów budowy Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego, gdyż trasy przebiegają przez tereny na których miały powstać tor saneczkowy i snowpark (między trasą narciarską nr 1 a planowaną nr 3).

Oficjalne otwarcie tras zjazdowych nastąpi w najbliższą sobotę (02.09.) podczas zawodów „family cup”, a na przełom września i października planowane są zawody w downhillu.