Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Premiera spektaklu „Mąż i żona” Aleksandra Fredry w wyk. aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

data dodania: 2024-05-27
aktualizacja: 2024-05-27 16:42:16
Spektakl „Mąż i żona” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w
Rzeszowie to znakomita okazja, aby zobaczyć jedno z najważniejszych dzieł polskiej komedii
romantycznej w nowoczesnej i świeżej interpretacji. Dodatkowo rangę tego kulturalnego wydarzenia
podniósł fakt, że była to premiera na naszej, zamkowej scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki
ZAMEK. Doceniła to przemyska publiczność wstawiając się na spektakl w komplecie.


Aleksander Fredro, wybitny polski komediopisarz, stworzył „Męża i żonę” jako błyskotliwą farsę, która odkrywa przed widzem skomplikowane relacje miłosne i małżeńskie. Jest to podróż przez świat małżeńskich perypetii hrabiego Wacława, jego żony Elwiry, ich przyjaciela Alfreda i pokojówki Justysi. Fredro w swoim utworze w mistrzowski sposób ukazuje ludzkie słabości, intrygi oraz komiczne sytuacje wynikające z miłosnych zawirowań.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, znany z wysokiej jakości swoich przedstawień podjął się tego zadania z właściwą sobie starannością i kreatywnością. Aktorzy tego teatru wielokrotnie udowodnili swoje umiejętności, przyciągając widzów zarówno klasycznymi, jak i nowoczesnymi spektaklami.

Warto zwrócić uwagę na reżyserię (Marcin Sławiński), scenografię (Wojciech Stefaniuk) oraz kostiumy (Weronika Krupa), które w przypadku tak znanej komedii jak „Mąż i żona” odgrywają kluczową rolę w oddaniuatmosfery i humoru epoki, jednocześnie nadając jej współczesny wydźwięk. Aktorzy: Dagny Mikoś, Paulina Sobiś, Karol Kadłubiec, Kacper Pilch i Stanisław Twaróg poprzez swoje interpretacje postaci wnieśli nowe życie do tej klasycznej sztuki, sprawiając, że stała się ona bliska także współczesnym widzom.

Spektakl „Mąż i żona” w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego miłośnika teatru, oferujący niezapomnianą rozrywkę i głębokie refleksje na temat ludzkiej natury. To także świetna okazja, aby zobaczyć, jak klasyczna polska komedia romantyczna może być aktualna i zabawna także w dzisiejszych czasach.

Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. Scena Wędrowna.