Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Problemy z wodą na Podkarpaciu. Konieczne są zmiany przyzwyczajeń.

data dodania: 2019-08-06
aktualizacja: 2019-08-06 10:27:35
Podkarpacie, podobnie jak inne regiony w Polsce, może mieć poważne problemy z wodą.

Z relacji wynika, iż częste problemy z wodą zdarzają się m.in. w Hermanowej i Tyczynie, które znajdują się w gminie Tyczyn.

- Na dzisiaj udało się już rozwiązać problem. Ujęcie wody w tzw. lasku w Tyczynie zostało wyeksploatowane. Z tego powodu podłączyliśmy się do ujęcia wody w Budziwoju – mówił Zbigniew Możdżeń, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Eko-Strug w Tyczynie dla nowiny24.pl.

Doświadczenie pokazuje jednak, iż kłopoty z wodą mogą powrócić. Dbanie o ogrody, uprawy, trawniki, uzupełnianie wody w basenach - to wszystko ma duży wpływ na problemy w wodą.

Ze względu na powagę problemu, w czwartek, 1 sierpnia, burmistrz Tyczyna wydał zakaz podlewania z wodociągu gminnego ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych, trawników i upraw rolnych w godz. 7 do 23.

Prognoza Państwowego Instytutu Geologicznego na sierpień informuje o możliwych problemach z dostępem do wody na terenie 12 województw. Na liście tej nie ma województwa podkarpackiego, jednakże istniejecoraz więcej oznak, które wskazują na możliwe nadchodzące problemy z wodą.

 

 

Źródło: nowiny24.pl. Data: 04.08.2019