Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Propozycje Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK na najbliższy, karnawałowy weekend

data dodania: 2024-01-30
aktualizacja: 2024-01-30 23:39:16
Propozycje Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK na najbliższy, karnawałowy weekend.

3 lutego 2024 r. godz. 18.00 – Perły Muzyki Rozrywkowej – GALA KARNAWAŁOWA

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 80 zł (balkon) i 100 zł (sala) do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13 tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz przed spektaklem na Zamku Kazimierzowskim 

Wspaniały, pełen temperamentu czas znakomitej rozrywki.
Zapraszamy na wyjątkową Gala z ulubieńcami publiczności, którzy sprawią, że czas karnawału będzie niezapomnianym wieczorem. Zabrzmią najpiękniejsze piosenki z repertuaru, który pokochał cały świat. Nie braknie humoru i wspólnego śpiewania z publicznością. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny Musicalove (5. muzyków) pod kier. Macieja Niecia. Wieczór poprowadzi reżyser koncertu Łukasz Lech.   

Podczas karnawałowego wydarzenia w zabytkowych murach wystąpią:
-Grażyna Brodzińska,
- Anna Sokołowska – Alabrudzińska,
- Jacek Wójcicki,
- Dariusz Kordek,
- Łukasz Lech – narracja i reżyseria,
- Maciej Nieć – kierownictwo muzyczne.

 

 

4 lutego 2024 r. godz. 17.00 – „KARNAWAŁ Z ANIOŁAMI” wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Cicińskiej
Galeria ZAMEK Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Wstęp wolny

Podczas spotkania z autorką prezentowanych prac wystąpi Zespół Taneczny KORALIK z Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Młodzi adepci sztuki tanecznej zaprezentują taniec współczesny.

Jolanta Cicińska o sobie:
 Malarstwem zajmuję się od 2010 roku. Należę do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy CK w Przemyślu. Moją ulubioną techniką malarską jest akryl. Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem pływania. Połączyłam kulturę fizyczną i sztukę w myśl idei Pierre De Coubertena. Kocham podróże i to one są inspiracją mojejtwórczości. W pamięci zachowuję ciekawych ludzi, miejsca i zjawiska, później przenoszę je na płótno. Wykorzystuję własną inwencję, wrażliwość na świat kolorów, nastrojów, tworząc obrazy na pograniczu fantazji i rzeczywistości. Uważam, że oprócz pracy zawodowej, każdy powinien mieć swoje pasje, rozwijać je i realizować się poprzez nie. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich. Prace moje były licytowane na aukcjach charytatywnych. Największe wystawy indywidualne: 14-30 VI 2013 - Galeria Sanowa w Przemyślu, I-II 2014 Centrum Kultury i Nauki "Zamek" w Przemyślu. Ponadto wiele obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą ( Włochy, USA, Szwecja)

 

4 lutego 2024 r. godz. 18.00 – Koncert Karnawałowy
Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Wstęp wolny

Zapraszamy na pełen radości i pozytywnych wrażeń, karnawałowy koncert w wykonaniu artystów z naszego miasta.
Na scenie Zamku Kazimierzowskiegowystąpią:
- Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca "Przemyśl",
- Tancerze Studia Tańca Golden Dance,
- Kornelia Wodka – wokal,
- Wokaliści z Klubu 5 bsp,
- Zespoły: XYZ, The Melody.
Karnawałowy wieczór uświetni pokaz strojów wieczorowych z lat 20. XX wieku w wykonaniu członków Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary.

Koncert poprzedzi – o godz. 17.00 w Galerii Zamek - wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Cicińskiej "Karnawał z Aniołami".