Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Propozycje Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

data dodania: 2024-02-11
aktualizacja: 2024-02-11 20:16:45

Muzyczne propozycje Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Jedna na koniec lutego br., a druga na marzec br. 10 marca 2024 r. godz. 18.00 - "APETYT NA CZEREŚNIE" musical Agnieszki Osieckiej
Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 90 zł (sala) i 70 zł (balkon) do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13 tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz przed spektaklem na Zamku Kazimierzowskim

"Apetyt na czereśnie" to musical oparty na tekście Agnieszki Osieckiej. Mimo że tekst powstał kilkadziesiąt lat temu, jest aktualny do dzisiaj i ciągle obecny na scenach teatralnych.

Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się.

Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno musicalu "Apetyt na czereśnie" tkwi właśnie w tej ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka - poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny.

Atutemprzedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce.

Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską, aktorkę teatralną, filmową ("Ja Wam pokażę"; "Jutro idziemy do kina") i piosenkarkę, Rafała Olbrychskiego, piosenkarza i aktora filmowego oraz pianistkę Lenę Ledoff.

Czeka ich zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz
Obsada: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff

23 lutego 2024 r. godz. 19.00 - KONCERT MUZYKI FILMOWEJ The best of MaksymRzemiński (piano) z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego  

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym MUSICLAND ul. Serbańska 13 tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem w Zamku Kazimierzowskim  

Gladiator, Lista Schindlera, Interstellar, Twin Peaks, Rosemary's baby, Gra o tron, Zwierzęta nocy to słynne motywy filmowe, które wciąż poruszają serca i wzbudzają emocje. To ponadczasowe historie arcydzieł światowej kinematografii przywoływane przez muzykę będą nam towarzyszyć podczas koncertu. Nie zabraknie również premierowych utworów.  

MAKSYM RZEMIŃSKI  ukończył  I  i  II  stopień  szkoły muzycznej  w  Kielcach  w  klasie  fortepianu prof. Janiny Woźniak. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka. Odbył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie. W młodości stypendysta wielu fundacji.