Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Przemyski stok inwestycją roku

data dodania: 2006-01-30
aktualizacja: 2006-01-30 15:44:27
Przemyski stok narciarski został uznany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski najlepszym przedsięwzięciem minionego roku. Zaszczytny tytuł zostanie wręczony władzom Przemyśla za dwa tygodnie w Krakowie. Tymczasem władze miasta rozważają możliwość modyfikacji wcześniej ustalonej rozbudowy Parku Sportowo Rekreacyjnego.

 

Pojawiła się koncepcja, aby tymczasowo nie budować wiaduktu nad ul. Sanocką, lecz wyłożyć jedną z tras narciarskich igielitem. W tej sprawie władze miasta chcą zasięgnąć opinii wśród przemyślan. Konsultacje społeczne mają odbyć się niebawem.

Rozmowy nad sensem letniego sezonu narciarskiego w Przemyślu toczyły się już podczas programu samorządowego Radia Rzeszów. Audycja wyemitowana 24 stycznia br. w całości poświęcona była naszemu stokowi. Członkowie Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego poddawali w wątpliwość sens inwestowania w igielit, ponieważ w warunkach polskich pomysł ten nie sprawdził się (wyjątkiem jest jedynie poznańska Malta).

Przypomnijmy, że w planach inwestycyjnych na rok 2006, w ramach II etapu planuje się wybudowanie: łączki do nauki jazdy dla dzieci wraz z wyciągiem orczykowym o długości 49 m, snowpark o powierzchni 1,61 ha, letni rolkowy tor saneczkowy o dł. ok. 300 m, wyciąg orczykowy dla potrzeb snowparku i toru saneczkowego o dł. 158 m. Natomiast od 27 stycznia narciarze mogą także korzystać z trasy nr 2, oznaczonej kolorem czerwonym(mapa wraz opisami: www.przemysl24.pl/narty).

Reasumując, inwestycja która dla niektórych była przysłowiową solą w oku, została inwestycją roku! A jest to nie jedyna budowlana nagroda dla Przemyśla w ostatnim okresie. W minionym roku wyróżnienie otrzymały budynki TBS-u, a siedziba Izby Celnej została w 2003 r. uznana budowlą roku na Podkarpaciu.