Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Remonty dróg

data dodania: 2005-11-02
aktualizacja: 2005-11-02 16:58:37
Od remontu ulicy Jagiellońskiej, chyba największej inwestycji drogowej w ostatnich latach, minęło już trochę czasu. Na szczęście i w tym roku drogowcy nie próźnują. Do października wyremontowano 17 050 m2 nawierzchni dróg i 9 870 m2 chodników. Przedstawiamy raport z obecnie prowadzonych inwestycji drogowych.

Rozpoczął się remont ulicy Chopina, której nawierzchnia nie przystawała do eleganckich Reja i Matejki.

Ulica Chopina


Wciąż trwają prace na Wybrzeżu Piłsudskiego i Sanockiej. Tę pierwszą na odcinku Waygarta - most im Orląt Przemyskich poszerzono do trzech pasów. Obecnie budowane są trzy zatoki autobusowe (okolice skrzyżowania z Chopina i Krzemieńcem). Dodatkowo poszerzono Sanocką i położono chodnik na odcinku od Witoszyńskiej do granic miasta.

Wybrzeże Piłsudskiego poszerzono o jeden pas


Wymieniany jest chodnik na ulicy Dworskiego od placu na Bramie do ul. Siemiradzkiego. To samo czeka ulicę Słowackiego. Po wymianie sieci wod-kan. przyszedł czas na remont chodników i położenie nowej nawierzchni na odcinku 1 700 m2.

Wymienione dwa ostatnie remonty sprawiają, że przejechanie Placu na Bramie, zwłaszcza w godzinach szczytu to sport ekstremalny. Dlatego prosimy kierowców o uzbrojenie się w cierpliwość. Zwłaszcza, że prace przy ul. Dworskiego potrwają do końca listopada, a na Słowackiego jeszcze dłużej.

Na ul. Batorego (na odcinku od ul. Lwowskiej) położono chodnik z kostki (700 m2),a także zostanie położone 850 m2 nawierzchni bitumicznej.

Dzięki dotacji z funduszu Interreg IIIA długo oczekiwanego remontu doczeka się ulica Bakończycka. Powinien on zacząć się jesienią tego roku. Jednak w tym roku ograniczony będzie do przygotowania terenu, wycinki drzew. Ukończenie całości inwestycji nastąpi w przyszłym roku.

To nie jedyna inwestycja drogowa, która doczeka się realizacji w tym roku. Planowane jest uruchomienie sygnalizacji świetlnej na ul. Lwowskiej na wysokości MZK.

Zostały wymienione tylko najważniejsze remonty. Dość powiedzieć, że obecnie trwają prace przy 30 550 m2 nawierzchni i 8 990 m2 chodników.