Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Sierpniowe prace

data dodania: 2007-09-02
aktualizacja: 2007-09-02 13:15:44
Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, także w sierpniu do prowadzonych największych inwestycji należy zaliczyć budowę nowej siedziby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz remont tzw. małej obwodnicy. W sierpniu rozpoczęto także dalszy remont ul. Grunwaldzkiej i Batorego.

 

Na początek zaglądamy na budowę nowej siedziby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Po zakończeniu montażu kamiennych płyt elewacyjnych od strony Rybiego Placu, prace te przeniosły się na ścianę bocznego budynku muzeum od strony ul. Ratuszowej. Część konstrukcji żelbetowej tej ściany jest w dalszym ciągu realizowana. Ponadto, zamontowano na niej stalową konstrukcję. Trwają prace przy stropodachach oraz we wnętrzach budynku. Nad bramą wjazdową do głównego budynku muzeum, od strony ul. Wałowej, zamontowano stalową konstrukcję daszku.

Ku końcowi zmierza generalny remont tzw. małej obwodnicy. Ostateczną warstwę asfaltu położono już na ul. W. Pola, Bohaterów Getta, moście im R. Siwca oraz na Borelowskiego na odcinku od mostu im. R. Siwca do wiaduktu kolejowego. Dalsze układanie dywanika asfaltowego uzależnione jest od ukończenia prac wodno-kanalizacyjnych na ulicy Stanisława Augusta oraz częściowo na Borelowskiego. Trwa również układanie nowych chodników z kostki brukowej, a także wymiana barierek.
W sierpniu rozpoczęto remontodcinka ul. Batorego od hurtowni Greinplast do ul. ks. Mogilnickiego. To ten odcinek, który w zeszłym roku przez kilka miesięcy był zamknięty z powodu robót wodno-kanalizacyjnych. Poprawie ulegną także fragmenty ulic Poniatowskiego, Żeromskiego i św. Józefa. Zostanie na nich położona nawierzchnia asfaltowa, wymienione zostaną chodniki na kostkę brukową. Miniony miesiąc to także II etap modernizacji ul. Grunwaldzkiej. Nową nawierzchnię i chodniki zyska ta ulica na odcinku od ul. Krasickiego do placu Konstytucji 3 Maja.

W dalszym ciągu wzmacniana jest konstrukcja Kopca Tatarskiego, a w jego okolicach budowana jest Forteczna Trasa Turystyczna. Powstaje 1500 m ciągów pieszych i rowerowych, ponadto trwają prace przy budowie parkingu oraz wiaty piknikowej u podnóża Kopca. Natomiast na terenie fortu Zniesienie powstaje amfiteatr na 540 miejsc.

Trwają prace renowacyjne przy obiektach zabytkowych. Remontowana jest kamienica na rogu ul. Franciszkańskiej i Dąbrowskiego oraz sala obrad w Urzędzie Miejskim, gdzie odkryto polichromie z przełomu XVIIIi XIX wieku. W kościele pw. św. Józefa głównym celem robót jest powrót do pierwotnej, neogotyckiej formy polichromii z czasów konsekracji kościoła w 1927 r. Odnawiana jest także fasada kościoła. Remont elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej rozpoczął się także w budynku klasztoru OO. Karmelitów Bosych, natomiast w klasztorze Opactwa Sióstr Benedyktynek rozpoczął się remont dachu oraz wymiana i rekonstrukcja stolarki okiennej.

Gdy przy ul. Zana powoli toczą się prace adaptacyjne dawnego Polmozbytu na pawilon handlowy, nieopodal, na byłej giełdzie rolniczej rozpoczęła się budowa supermarketu sieci Lidl. Zakończenie robót przewidziano na początek grudnia. Jeśli już mowa o pawilonach handlowo-usługowych, to w przyszłym roku planowana jest budowa takowego na ul. 29 listopada, na placu pomiędzy dawnym OTL-em a garażami.

ŁTK& żyku