Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Spektakl „Igraszki z diabłem” w wykonaniu aktorów Małej Sceny Wielkich Serc

data dodania: 2024-05-20
aktualizacja: 2024-05-20 18:25:22
Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego wypełniła się w piątek 17 maja 2024 r. widzami, którzy postanowili wesprzeć szlachetną inicjatywę. Tego dnia, w zabytkowych murach, Amatorska Grupa Teatralna „Mała Scena Wielkich Serc” działająca przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie zaprezentowała spektakl „Igraszki z diabłem”.

Aby wejść i obejrzeć to przedstawienie, należało wykupić cegiełkę na rzecz Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA im. Św. Łazarza. Jak łatwo się domyślić, wszyscy nabywali je bardzo chętnie.  

Przedstawienie „Małej Sceny Wielkich Serc” postawiło w swojej treści kilka pytań i - odpowiedzi. Czy można diabla przestawić w sposób śmieszny, komediowy, jakby tuszując jego prawdziwą naturę? Dramaturg Jan Drda (autor sztuki) udowadnia, że jak najbardziej tak. W jego „Igraszkach…” diabeł zakłada komediową maskę, aby móc zbliżyć się do dwóch kobiet i skraść ich dusze. Czy jednak to on będzie miał ostatnie słowo w tej rozgrywce? Czy szlachetna dusza i nieustraszone serce będzie godną odpowiedzią na cały potencjał piekła? Na te pytania odpowiedź można było znaleźć przychodząc na spektakl do Zamku Kazimierzowskiego.