Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Spokanie z Niepodległą

data dodania: 2019-02-04
aktualizacja: 2019-02-04 09:57:59
O związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Województwo Podkarpackie i Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Tego rodzaju spotkania już wcześniej odbywały się w innych miastach naszego województwa. Tym razem spotkaliśmy się w Przemyślu, w ramach tego wydarzenia odbyło się podsumowanie projektu. Wyjątkową  prelekcję wygłosił dr Grzegorz Szopa zatytułowaną "...Za sprawę mojej Ojczyzny..." - Orlęta Przemyskie w walce o polskość miasta w 1918 r., który przypomniał nam historię naszego miasta, jej młodych, odważnych i walecznych mieszkańców, którzy odegrali znaczącą rolę w obronie Przemyśla.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie zorganizowana przez Województwo Podkarpackie i IPN Oddział w Rzeszowie wystawa popularnonaukowa „Młodzi dla Niepodległej” prezentująca postawy młodego pokolenia w tak burzliwym, ale jakże ważnym czasie dla naszego Narodu. Dodatkowo odbyła się prezentacja pieśni o Przemyskich Orlętach.