Ta ciesząca się wśród zespołów tanecznych dużą renomą impreza ma na celu przede wszystkim konfrontację artystycznych dokonań zespołów tańca ludowego z terenu południowo-wschodniej Polski. Rokrocznie w przeglądzie bierze udział kilkanaście zespołów. W tym roku województwo lubelskie reprezentowały: Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Podlasia” - grupa dziecięca z Międzyrzeca Podlaskiego i Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Roztocze” z Tomaszowa Lubelskiego. Z województwa małopolskiego przyjechały: Zespół Tańca Ludowego z Gorlic, Zespół Folklorystyczny „Honaj” zDursztyna oraz Zespół Regionalny „Mystkowianie” (grupa dziecięca i młodzieżowa), a z województwa podkarpackiego Zespół Pieśni i Tańca „Mały Jarosław” z Jarosławia. Reprezentantem województwa świętokrzyskiego był Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Sandomierska” z Sandomierza (grupa I i II).
Uczestników oceniała Komisja w składzie: Alina Kościółek-Rusin – choreograf, Jerzy Dynia - muzyk, Romuald Kalinowski - choreograf, wszyscy z Rzeszowa, która kierując się kryteriami oceny wynikającymi z regulaminu imprezy przyznała następujące nagrody:
w kategorii zespołów prezentujących folklor opracowany artystycznie:
Jury przyznało również w tej kategorii wyróżnienia i nagrody pieniężne ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu:
w kategorii zespołów zbliżonych do folkloru tradycyjnego:
Przyznano wyróżnienia i nagrody pieniężne ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu zespołom:
Przegląd zakończył gościnny występ Zespołu „Chemloňačik” z Humennego na Słowacji, który zachwycił widzów swoimi umiejętnościami tanecznymi. Należy dodać, że dzięki wieloletniej współpracy Centrum Kulturalnego w Przemyślu z Vihorlatskim Osvetowym Strediskiem w Humennem Laureat Przeglądu – Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Sandomierska” – grupa I wyjedzie pod koniec maja do Sniny na imprezę folklorystyczną „Letnie Targi”.