Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Derby na remis

data dodania: 2015-11-16
aktualizacja: 2015-11-16 11:16:40
W derbach 3 ligi lubelsko-podkarpackiej JKS Jarosław zremisował u siebie z Polonią Przemyśl 1-1.

JKS JAROSŁAW - POLONIA PRZEMYŚL 1-1 (0-0)
1-0 Daszyk (59)
1-1 Świst (76)

JKS Jarosław: Cisek - Gliniak, Sobol, Sokolenko, Kuliga - Oziębło, Kukiełka, Kycko (70. Soczek), Rop, Jamrozik (57. Daszyk) - Dziedzic.

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Kocój, Kuźniar, Suchocki,  Jaroch - Kalawski, Gosa, Kazek, Wanat, Tur - Świst.

Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław). Żółte kartki: Kuliga, Daszyk - Gosa, Jaroch. Widzów: 800.

Polonia Przemyśl przyjechała do Jarosławia mocno osłabiona, a trener Paweł Załoga musiał "przemeblować" obronę.

Spotkanie, które zapowiadało się ciekawie, zawiodło oczekiwania wielu kibiców. Pierwsza połowa była mało widowisko. Zabrakło klarownych akcji do zdobycia goli.

Dopiero w 59. minucie w podbramkowym zamieszaniu Bartosz Daszyk uderzył po ziemi i pokonał zaskoczonego bramkarz Polonii Piotra Krzanowskiego.

Poloniazdążyła wyrównać. W 76. minucie Mateusz Świst rozpoczął rajd 30 metrów od bramki, ograł Marcina Sobola i Walerij Sokolenko, a następnie strzelił z 10 metrów. Piotr Cisek nie miał nic do powiedzenia.

Derby, które zgromadziły sporą liczbę sympatyków JKS-u i około 150 kibiców Polonii, zakończyły się zasłużonym podziałem punktów.