Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Odbył się Puchar Polski w strzelectwie sportowym

data dodania: 2011-05-24
aktualizacja: 2011-05-24 10:28:15
W Przemyślu zakończyły się dwudniowe zawody Pucharu Polski w strzelectwie pneumatycznym oraz laserowym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W kategorii karabinka pneumatycznego triumfowała Aleksandra Janeczek z klubu Karolinka Chorzów bijąc przy tym nowy rekord kraju - 385 punktów. Wśród mężczyzn zwyciężył Stanisław Chadukiewicz z Victorii Białystok, a drugie miejsce zajął Adam Kielar z klubu Podkarpacie Przemyśl.
W konkurencji dwuboju strzelectwa laserowego wygrała Magdalena Dudowicz z Kielc, a w gronie panów na drugi i trzecim miejscu uplasowali się Jerzy Sypień i Adam Kielar z Podkarpacia Przemyśl. Ustąpili tylko zwycięzcy - Jerzemu Załomskiemu z Pionka Bielsko – Biała.

W przemyskich zawodach Pucharu Polski osób niewidomych i słabowidzących wystartowało 40 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.
Organizatorami byli warszawski Związek Kultury Fizycznej „Olimp" oraz Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie". Honorowy Patronat nad turniejami objęli Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla. Patronatmedialny sprawowało Radio Rzeszów.