Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Patryk Kordek deblowym wicemistrzem Polski!

data dodania: 2017-02-22
aktualizacja: 2017-03-10 22:37:35
Sukces zawodnika UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl.

Przez kilka dni mieszczący się na Dolnym Śląsku Lubin był badmintonową stolicą Polski. Przy okazji rozgrywanych tam mistrzostw Europy drużyn mieszanych w badmintonie, w dniach od 15 do 18 lutego br. odbyły się także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 17. Zawody te, występujące pod nazwą Polish Junior International U17, są jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu europejskiego związku badmintona z siedzibą w duńskim mieście Broendby.

 

 

 

W mistrzostwach wziął udział młody reprezentant Przemyśla, zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl - Patryk Kordek. Patryk, wraz z Łukaszem Cimoszem (zawodnikiem Chojnik Jelenia Góra), z którym wystąpił w duecie, został wicemistrzem Polski w grze deblowej. Jest to jak na razie największy sukces w karierze młodego zawodnika UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, trenowanego przez Dariusza Stańkę. W finałach w Lubinie Patrykowi gorąco kibicowałZastępca Prezydenta Miasta Przemyśla - Grzegorz Hayder.

W drodze do finału duet Patryk Kordek - Łukasz Cimosz pokonał kolejno: ukraińską parę Igor Kalinichenko - Volodymyr Rozhkov, polską Karol Budny - Szymon Maciąg, chorwacką chorwacka Luka Ban - Josip Meglić i wreszcie czeską parę Jan Janostik - Tomas Svejda. Przegrali dopiero w finale z silną parą rosyjskich przeciwników Georgii Karpov - Alexander Nikulin. Ostatecznie przemysko - jeleniogórski debel został wicemistrzem Polski!

Kilka dni wcześniej podopieczny trenera UKS „Aktywna Piątka” wystąpił także w międzynarodowym turnieju na Węgrzech znanym pod nazwą Hungarian Open. Patryk zdobył tam cenne punkty do listy Badminton Europe.

Życzymy Patrykowi kolejnych sukcesów!