Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Przygotowania siatkarek

data dodania: 2011-09-11
aktualizacja: 2011-09-11 11:50:59
Trwają przygotowania siatkarek MKS Polonia POSIR Przemyśl do zbliżającego się sezonu. Po przerwie wakacyjnej pod koniec sierpnia dziewczęta trenowały na obozie w Oleszycach zorganizowanym wspólnie z UKS Gimnazjum Nr 1 – Polonia POSIR. Wzięło w nim udział prawie 60 przemyskich siatkarek podzielonych na cztery grupy wiekowe, młodziczki, kadetki, juniorki i seniorki. Do dyspozycji dziewcząt były aż trzy sale sportowe, w tym jedna nowoczesna hala trzysektorowa.


W III ligowym zespole nastąpiły duże zmiany kadrowe. Aż 3 zawodniczki grające w pierwszej „szóstce”, Kasia Pawłowska, Kasia Kruba, Ania Domańska rozpoczęły studia poza Przemyślem i w tym sezonie nie będą uczestniczyć w rozgrywkach. Również nie jest pewny udział podstawowej przyjmującej Aleksandry Kępczyńskiej, która już na początku sezonu doznała kontuzji. Nie musi to jednak oznaczać znacznego osłabienia drużyny, ponieważ uzupełni ją kilka zdolnych kadetek i juniorek, które poczyniły ostatnio duże postępy i jest możliwe, że w pełni zastąpią odchodzące zawodniczki. Również dużym wzmocnieniem będzie nowa zawodniczka Magdalena Tereszczak, wysoka środkowa grająca wcześniej w Krakowie w AZS.

Skład MKS Polonia POSIR Przemyśl:
Joanna Wiśniowska – kapitan /rozgrywająca/, Kamila Presz /przyjmująca - libero/, Lilia Winiarska /atakująca - środkowa/, Angelika Makuchowska /środkowa - przyjmująca/, Aleksandra Kępczyńska /przyjmująca/, Agnieszka Galanty /libero - przyjmująca/ Magdalena Tereszczak /środkowa - przyjmująca/,Małgorzata Potoczna /przyjmująca – atakująca/ Katarzyna Dergun /środkowa/, Karolina Pawłowska /przyjmująca - środkowa/, Monika Tarnawska /rozgrywająca/, Sylwia Wolańska /przyjmująca - atakująca/, Katarzyna Rysak /przyjmująca - libero/, Barbara Smyk /atakująca – środkowa/. Trener: Jan Buć