Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Szachiści Polonii awansowali do II ligi !!

data dodania: 2011-05-25
aktualizacja: 2011-05-25 14:06:10
Drużyna Polonii zwyciężyła w rozgrywanych pod Rzeszowem rozgrywkach 3 ligi podkarpackiej.
W drugiej części rozgrywek Polonia z zajmowanego na półmetku 2 miejsca przesunęła się na pozycję lidera. Po twardej walce do ostatniej partii - ostatniej kolejki rozgrywek nie pozwoliła przegonić się rywalom. Oprócz zwycięstwa drużyna uzyskała awans do ogólnopolskiej II ligi (planowane na wrzesień w Mrzeżynie nad Bałtykiem). Sukces ten jest największym osiągnięciem przemyskich szachów w rozgrywkach seniorskich od ponad 30 lat.Cel występów czyli miejsce w górnej połowie tabeli jaki stawiano przed drużyną przed rozpoczęciem rozgrywek został szybko osiągnięty, kiedy pojawiła się szansa na wygranie ligi (2 miejsce na półmetku) drużyna przed drugą częścią rozgrywek jeszcze bardziej skonsolidowała się i postanowiono zaryzykować agresywną grę o zwycięstwo kosztem asekuracji i pilnowania wyniku.
Ta taktyka sprawdziła się, pozwoliła na dogonienie najgroźniejszego rywala i zajęcie 1 miejsca w rozgrywkach.

Za zwycięstwo w lidze Polonia otrzymała okazały puchar a zawodnik Marcin Muc nagrodę za najlepszy wynik na 2 szachownicy.
Sukces tym większy, że zwycięstwo osiągnięto bez porażki przy 4 remisach i 7 wygranych meczach, a najlepszym meczem drużyny uznano rozgromienie silnego zespołu Zelmeru Rzeszów 5:1.

Dla drużyny Polonii punkty zdobywali (w kolejności występów na szachownicach):
1. Rawicz Karol    7,5
2. Muc Marcin    9,5
3. Panczak Tomasz    4,0
4. KrzywońLeszek    2,0
5. Wożny Tomasz    7,5
7. Wołowiec Małgorzata    8,5
oraz
Walczak Konrad    1,5
Wajda Mariusz    0,5

Kierownikiem drużyny jest pan Leszek Krzywoń.


Link do wyników rozgrywek