Przemyśl - nasze miasto całą dobę

UKS Orlik trzeci w Polsce

data dodania: 2016-01-14
aktualizacja: 2016-01-14 11:34:09
Trzecie miejsce zajął UKS Orlik Przemyśl w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej chłopców w kategorii młodzik Glamet Cup - Mielec 2016 w Mielcu, w którym startowało 12 zespołów podzielonych na trzy grupy.


Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Po bardzo dobrej grze w grupie, bez straty punktu i bramki,  przemyślanie zajęli pierwsze miejsce dający im awans do trójki finalistów, czyli zwycięskich ekip poszczególnych grup.

Wyniki meczów grupowych:
Dunajec Nowy Sącz - UKS Orlik Przemyśl – 0:1
Unia Tarnów - UKS Orlik Przemyśl – 0:2
Stal Stalowa Wola - UKS Orlik Przemyśl – 0:1

W finale Orlik znów nie przegrał żadnego meczu i o zwycięstwie zadecydował bilans bramkowy (strzelone i stracone bramki we wszystkich spotkaniach).

Wyniki meczów finałowych:
TAP Tarnów - UKS Orlik Przemyśl – 1:1
AP Mielec - UKS Orlik Przemyśl – 0:0

Przemyska drużyna zagrała naprawę bardzo dobry turniej i pokazała, że może rywalizować jak równy z równym z każdym w tej kategorii wiekowej w Polsce. Nalezy jeszcze dodać, że bramkarz Kacper Soroń został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, puszczająctylko jedną bramkę w całym turnieju.

- Podziękowania  należą się przede wszystkim  chłopcom za walkę, zaangażowanie i determinację. Również trenerom, rodzicom, działaczom, a w szczególności trenerowi Kamilowi Makarze, którego motywacja przy bocznej linii boiska dawała chłopakom dodatkowego "kopa" do walki – mówi trener koordynator UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.