Przemyśl - nasze miasto całą dobę

3 największe korzyści z posiadania AC

data dodania: 2017-09-28
aktualizacja: 2017-09-28 10:05:09
W odróżnieniu od OC ubezpieczenie autocasco jest nieobowiązkowe, dlatego wielu kierowców z niego rezygnuje. Tymczasem bez niego nie możesz spokojnie spać ani poruszać się po drogach bez obaw o to, że w wyniku wypadku lub zdarzenia losowego Twoje auto straci na wartości. Poznaj 3 najważniejsze korzyści, jakie daje AC i przekonaj się, dlaczego warto je wykupić.

Odszkodowanie za szkody z własnej winy

Podczas gdy OC działa wyłącznie w przypadku osób poszkodowanych przez innych kierowców, warunki ubezpieczenia AC dają możliwość otrzymania odszkodowania również w razie spowodowania szkody przez właściciela polisy. Przykład? Z własnej winy, przez nieuwagę lub zwykłe gapiostwo podczas manierowania na parkingu uderzasz tyłem w słup, w efekcie czego na zderzaku pojawia się duże wgniecenie.

Dzięki temu, że posiadasz autocasco, naprawę możesz przeprowadzić ze środków z odszkodowania, czego nie dałoby się zrobić w przypadku braku AC i przy samym OC. Na identycznej zasadzie autocasco działa w takich sytuacjach jak uderzenie w drzewo, zderzenie ze zwierzęciem czy niewielka stłuczka z innym pojazdem – niezależnie od tego, kto ją spowodował, z AC da się uzyskać odszkodowanie.


 

Ochrona przed skutkami kradzieży, wandalizmu i wypadków losowych

Istnieje wiele sytuacji niezależnych od kierowcy, które mogą doprowadzić do uszkodzenia, zniszczenia lub nawet całkowitej utraty auta. Chodzi przede wszystkim o akty wandalizmu, kradzieże i zdarzenia losowe, jak np. uderzenie piorunem, upadek drzewa na maskę czy podtopienie. O ile OC pozostaje w nich bezradne, o tyle właściciele polisy AC mogą liczyć na odszkodowanie odpowiadające poniesionym stratom. To ogromna zaleta, która pozwala się nie martwić, czy nocą złodzieje dobiorą się do auta albo czy potężny grad zrobi wgniecenia w karoserii.

 

Niższa cena OC

Wykupienie autocasco to dobry argument za tym, żeby trochę ponegocjować cenę OC i uzyskać atrakcyjne upusty. Jeżeli więc poza obowiązkowym OC zamierzasz dobrać dodatkowe AC, najlepiej zaopatrz się w oba ubezpieczenia w jednym towarzystwie, co pozwoli wywalczyć korzystniejsze warunki, niż gdyby kupować każdą polisęosobno.

Oczywiście nie ma się co spodziewać ogromnych rabatów, ale na kilkuprocentową obniżkę można spokojnie liczyć, nabywając za jednym razem pakiet polis OC + AC. Jeśli interesuje Cię kwestia wyliczenia składki na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, sprawdź, jak wygląda zależność ceny OC od pojemności silnika. To jeden z głównych czynników, które wpływają na wysokość składki.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.