Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Czy kobiety częściej wygrywają w zakładach sportowych niż mężczyźni?

data dodania: 2021-07-23
aktualizacja: 2021-07-25 09:29:52
Nie da się zaprzeczyć, że sport stanowi istotną część naszego życia. Niektórzy z nas wolą go oglądać, inni uprawiać. Kolejni natomiast idą o krok dalej i decydują się na obstawianie zakładów. Jeszcze do niedawna było to ulubione zajęcie mężczyzn. Ostatnimi laty mamy jednak okazję zobaczyć coraz więcej kobiet w zakładach bukmacherskich. Jak to się stało? Biorąc pod uwagę fakt, że kobiety mają lepszą intuicję od mężczyzn, postanowiły wykorzystać ten swój "talent", czy po prostu chcą się dobrze bawić?


 

Nie ma już męskich dyscyplin 

W czasach otwartego postrzegania człowieka i roli płci w społeczeństwie, w którym ważne jest dbanie o poprawność językową i polityczną, pojawia się coraz więcej obszarów, w których kobiety są coraz bardziej aktywne i wkraczają na tereny, które do tej pory należały wyłącznie do mężczyzn. Co więcej, kobiety podbijają te klasyczne męskie dziedziny. Jedną z nich są zakłady sportowe, które w ostatnich latach coraz częściej znajdują się w centrum uwagi. Kobiety dokładnie sprawdzają fakty i podejmują zobowiązania - mając na uwadze zysk. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety wybierają interesujące je dyscypliny sportowe (nie obstawiają wszystkiego), dobrze się przy tymbawią i osiągają duże sukcesy.

Mężczyźni kochają zakłady sportowe, bo kochają sport i kochają zakłady. Według badań na 15 mężczyzn obstawiających sport przypada jedna kobieta, która oddaje się temu zajęciu. To dlatego, że kobiety nie stawiają zakładów beztrosko. Kobieta lubi się dobrze zastanowić, zanim podejmie decyzję o obstawianiu. Nie chce zrobić wrażenia swoim zakładem i omówić go przy szklance piwa w barze. Chce się pewnie uśmiechnąć po wygranej i zgarnąć zysk. A jeśli jej się to uda, wtedy o tym opowie. Może nawet zapytać o informacje na temat zakładów w tak subtelny sposób, że tego nie zauważysz.

Patrząc na statystyki, można zauważyć, że kobiety w hazardzie stawiają raczej na klasyczne gry, takie jak loterie czy poker. Są to dziedziny, w których kobiety stanowią bardzo liczną grupę, a nawet przeważają. Zakłady sportowe nie należą do takiej grupy. Współczesne kobiety wiedzą jak sobie pomóc i dokładnie sprawdzają czy warto coś robić. Uznały, żezakłady sportowe to coś, w co warto się zaangażować.

Kobiety coraz bardziej interesują się sportem w ogóle

Optymalizacja zysków jest obecnie priorytetem dla większości klasycznych oferentów zakładów sportowych. W ciągu ostatnich kilku dekad w społeczeństwie zaszły duże zmiany, do których należy zaliczyć duże zainteresowanie kobiet sportem, niezależnie od tego, czy chodzi o granie, oglądanie, komentowanie czy obstawianie. 

Ten trend nie umknął uwadze bukmacherów. Zareagowali oni bardzo szybko, a przede wszystkim dostosowali reklamy i sposób przekazywania informacji na swoich stronach internetowych lub w innych miejscach. Dostosowanie reklamy odbyło się według tej samej koncepcji, co w przemyśle tytoniowym i alkoholowym. Reklama wyraźnie skierowana do męskiej populacji, w której wychwalane były wartości odpowiadające "silniejszej" płci, została terazzmieniona na grupy przyjaciół składające się z mężczyzn i kobiet i odzwierciedlające wartości odpowiadające rozrywce.

Opcje zakładów dostosowane do obstawiających kobiet

Jeśli mielibyśmy przeprowadzić ankietę, aby dowiedzieć się, czy mężczyźni i kobiety wolą wersję online lub tradycyjnego bukmachera od bukmachera stacjonarnego, to moglibyśmy natknąć się na jeden z głównych powodów, dla których w ostatnich latach coraz więcej kobiet jest obecnych w zakładach sportowych. Kobiety najczęściej obstawiają zakłady online i unikają stacjonarnych punktów bukmacherskich, ponieważ czują się w nich nieswojo, opisując panującą tam atmosferę jako przytłaczającą i napiętą.

W stacjonarnych salonach bukmacherskich kobiety nie zawsze są w stanie przetworzyć oferowane informacje i mają tendencję do podejmowania błędnych decyzji. Dlatego kobiety czują się bardziej komfortowo grając na najlepszych stronach z zakładami na żywo. Tam obstawiają w znanym sobie otoczeniu, w domu, bez spojrzeń mężczyzn, którzy z jednej strony nie ufają ich umiejętnościom obstawiania zakładów, a z drugiej wprowadzają napiętą atmosferę. Zakłady bukmacherskie online dają kobietom możliwość właściwego przetworzenia wszystkich informacji i sprawnego obstawienia zakładu.

Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego kobiety odnoszą większe sukcesy w zakładach bukmacherskich niż mężczyźni:

Przywiązanie emocjonalne

Kobiety w większości przypadków nie przywiązują się do swoich ulubionych drużyn aż do takiego stopnia, który doprowadzałby je do frustracji lub ekstazy. Zazwyczaj są rozsądne i racjonalne, jeśli chodzi o sport. Kiedy więc zaczynają obstawiać, wykorzystują swój intelekt i logikę, aby obliczyć szanse na wygraną, zamiast zawsze wybierać ulubioną drużynę. Zdrugiej strony, mężczyźni mają zbyt dużą obsesję na punkcie niektórych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka i nadal uważają, że ich ulubiona drużyna wygra, nawet jeśli brakuje jej umiejętności.

Poziom optymizmu

Naturalnie, mężczyźni są bardziej optymistyczni i podejmują wysiłek, gdy chodzi o to, co lubią, nie myśląc o konsekwencjach. Czasami, po tym jak ich drużyna osiągnęła zwycięstwo w wyrównanym meczu, nie tracą radości i postanawiają wspierać tych samych graczy i tę samą drużynę następnym razem. Kobiety są bardziej realistyczne. Myślą o przyszłości, analizując fakty. A kiedy kobieta usiądzie i wszystko dobrze rozważy, sukces jest gwarantowany.

Wiedza

Większość mężczyzn zwraca większą uwagę na historię, zawodników i wyniki. Tak więc, istnieje wiele informacji, które mogą ich zdezorientować i stworzyć dodatkową presję. Z drugiej strony, kobiety nie przejmują się takbardzo historią zawodów danej drużyny, więc brakuje im wiedzy, ale nie są obciążone zbyt dużą ilością informacji. Dlatego bywają bardziej spokojne i wyluzowane niż mężczyźni. A tam, gdzie nie ma nerwowości, są zyski.

Intensywność odczuwania

Mężczyźni mogą być bardziej intensywni, więc ich poziom adrenaliny wzrasta, gdy są podekscytowani lub źli. Z tego względu są bardziej skłonni do podejmowania impulsywnych decyzji, które okazują się ogromnymi błędami. W przeciwieństwie do nich, kobiety nie są tak chętne do udowodnienia komukolwiek, że miały rację. Podejmują więc mniejsze ryzyko i akceptują małe zwycięstwa, zamiast inwestować wszystko i ryzykować ogromną stratę. Kobiety są spokojniejsze, bardziej rozsądne i mądrzejsze. Gdy stawka jest zbyt wysoka, nie narażają się na ryzyko utraty wszystkiego. Dlatego właśnie odnoszą większe sukcesy w zakładach bukmacherskich niż mężczyźni.

Kilka liczb zamiastkonkluzji

Eksperci również postanowili zająć się tym tematem i doszli do następującego wniosku: Nowe badania niezaprzeczalnie dowodzą, że kobiety, które obstawiają zakłady sportowe, odnoszą lepsze wyniki niż mężczyźni. Zaskoczeni? Istotą badania jest to, że na podstawie danych dotyczących zakładów sportowych, gromadzonych od stycznia ubiegłego roku, kobiety odnotowują zwrot z inwestycji w wysokości 19,79 % z postawionych zakładów. Mężczyźni natomiast zanotowali średnią stratę w wysokości 4,6 %. Czyż nie jest to znacząca różnica?

Nie dość, że kobiety odzyskują swoje stawki, to jeszcze ich zwrot wynosi prawie 20 %, podczas gdy mężczyźni najczęściej przegrywają zakłady. Trudno mówić o jakiejkolwiek fizjologicznej różnicy, która działa na korzyść kobiety, więc jedynymi możliwościami są różnice kulturowe, psychologiczne lub strategiczne.
 

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.