Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Czy odżywka do włosów bez spłukiwania sprawdzi się u każdego?

data dodania: 2022-02-25
aktualizacja: 2022-02-25 09:14:38
Odżywka do włosów to produkt niezwykle ważny dla naszej codziennej pielęgnacji włosów. Doskonale sprawdza się zarówno przy fryzurze, której brak objętości, jak i tej, która zmaga się z nadmiernym puszeniem. Musimy mieć jednak na uwadze, że nasze potrzeby są różne, ale względem kosmetyków mamy też różne wymagania. Dlatego są osoby, które chętniej sięgają po odżywki do włosów bez spłukiwania, a inni po te, które formułą przypominają zmywalne maski. 


 

Po co stosujemy odżywki do włosów?

Odżywka do włosów pomaga naszym włosom na wiele sposobów. Jej skład sprawia, że działa na konkretne problemy. Tego rodzaju produkty wybieramy względem takich kategorii, jak choćby puszenie włosów, brak objętości, brak nawilżenia, nadmierna suchość, szorstkość czy efekt matu. Kosmetyk pielęgnacyjny ma poprawić kondycję włosa i chronić go przed czynnikami zewnętrznymi. Jakimi? Na przykład gorące powietrze suszarki. 

Zaleca się, aby po odżywkę do włosów sięgać przy każdym myciu włosów (chyba że w danym dniu zastąpimy ją maską). W ten sposób sprawimy, że nasza fryzura będzieprostsza w układaniu i na dłużej zachowa ładny wygląd. Ale jaką odżywkę powinniśmy włączyć do naszej rutyny?


Jaką formułę może mieć odżywka do włosów?

Odżywka do włosów występuje w kilku wariantach. Dla osób, które mają więcej czasu i mogą poświęcić go na dłuższe mycie włosów, zaleca się stosowanie między innymi produktów, które musimy spłukać. Jeżeli pozostawimy je na pasmach, to zadziałają obciążająco, dlatego też zmywamy je pod strumieniem ciepłej wody. Nie nakładamy ich na skalp, ponieważ przeznaczone są do pielęgnacji włosów, a nie skóry głowy.

Inną alternatywą są odżywki do włosów, których nie musimy spłukiwać. Kupujemy je w buteleczkach z atomizerem, dzięki czemu ich aplikacja jest niezwykle prosta. Stosujemy je zaraz po myciu, ale jeszcze przed suszeniem (niektóre kosmetyki można też nakładać na suche włosy). Odświeżają,nawilżają, ułatwiają rozczesywanie, odżywiają i sprawiają, że włosy mniej się puszą. Czasami są nieco mniej wydajne niż produkty przeznaczone do spłukiwania, jednak nie jest to regułą. 


U kogo sprawdzi się odżywka do włosów bez spłukiwania? 

Wersja odżywki do włosów bez spłukiwania to dobre rozwiązanie praktycznie dla każdego. Aktualnie na rynku kosmetycznym jest tak wiele wariantów tego rodzaju kosmetyków, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednym słowem odżywka bez spłukiwania dostępna jest dla każdego rodzaju włosów.

Warto dodać, że możemy połączyć działanie zarówno odżywki przeznaczonej do zmywania, jak i tej, która działa bez spłukiwania. W ten sposób uzyskamy jeszcze lepsze efekty, które mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. W pierwszym etapie możemy zastosować odżywkę o właściwościach nawilżających, a następnie tę, którazapewnia ochronę przed gorącym powietrzem suszarki i pomoże nam w rozczesaniu splątanych pasm. 

Podczas wyboru kosmetyków zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich skład oraz ilość substancji aktywnych. To one mają wpływ na to, jakiego działania możemy spodziewać się po wybranych produktach.
 

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.