Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Dla kogo rolety dzień-noc będą najlepszym wyborem?

data dodania: 2020-03-10
aktualizacja: 2020-03-10 17:28:51
Aranżując dom czy mieszkanie warto pomyśleć także o takich kwestiach jak instalacja rolet. Dobrym wyborem mogą być rolety dzień-noc.

Światło słoneczne, które nie przeszkadza

Światło słoneczne potrafi bardzo silnie operować. W upalny dzień poszukujemy cienia i ochłody, czasem też zbyt jasne oświetlenie nie pozwala nam się na przykład zdrzemnąć w ciągu dnia. Inną kwestią jest kąt padania światła - słońce, które odbija się w ekranie komputera czy telewizora utrudnia korzystanie z nich w ciągu dnia. Z tych powodów warto zainstalować w oknach rolety dzień-noc. Pozwolą one wyregulować według potrzeb poziom natężenia światła w ciągu dnia - od pełnej jasności do stuprocentowego zaciemnienia.

Całkowicie ciemna noc

Regulacja natężenia światła jest również przydatna po zmroku. Trudno o całkowitą ciemność w nocy - światło rzucają rozmieszczone w miastach neony czy nawet latarnie w bocznej ulicy. Jeśliwięc ktoś ma delikatny sen, takie czynniki mogą go łatwo zaburzyć. Spanie przy włączonym świetle zaburza wydzielanie melatoniny. Podobny efekt może powodować zasypianie w pomieszczeniu z dochodzącym do niego z zewnątrz zanieczyszczeniem świetlnym. Ten problem rozwiążą rolety dzień-noc. Naprzemienny układ pasów przepuszczających i nieprzepuszczających światła pozwoli nam bez trudu dopasować stopień zaciemnienia tak, aby pozwolił nam na komfortowy sen.

 

Modny design

Rolety dzień-noc - modne rozwiązanie do Twojego okna. W bogatej ofercie dostępnej na rynku znaleźć można wiele typów rolet, na przykład wave, które wyróżniają się charakterystycznym "falującym" układem pasów. Warto też wspomnieć, że rolety występują w wielu wersjach kolorystycznych, z łatwością do wystroju wnętrza dopasujemy także okleiny imitujące drewno. Możnawięc śmiało rozważyć zastąpienie firanek czy zasłon roletami.

Warto wspomnieć, że modny design to w tym wypadku także łatwość montażu. Rolety są zaprojektowane w taki sposób, aby ich założenie nie wymagało uszkodzenia okiennej ramy.

 

Osłona nie tylko przed światłem

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto rozważyć montaż rolet dzień-noc. Obecnie nowobudowane mieszkania znajdują się tak blisko siebie, że bez trudu, nawet nieintencjonalnie zajrzeć można przez okna sąsiadów. Firanka nie osłoni nas całkowicie przed "byciem na widoku" jeśli na przykład w pomieszczeniu zapalone jest światło. Roleta dzień-noc pozwoli nam zachować prywatność we własnym domu. Sprawdzi się w także w ciągu dnia - nawet niecałkowicie zasunięta roleta sprawi, że wnętrze mieszkania nie będzie widoczne z zewnątrz.

 

Rolety zamiast zasłon

Nie każdy lubi zasłony. Mogą być one znakomitą ozdobą pomieszczenia, jednak potrafią też przytłoczyć i zdominować całąaranżację. Nie są także one polecane alergikom oraz astmatykom. Dlatego też, rolety dzień-noc mogą stanowić znakomitą alternatywę dla zasłon - dzięki nim nigdy okno nie będzie sprawiać wrażenia zupełnie pustego. O zasłony też dużo trudniej dbać niż o rolety. Samo ich wieszanie po praniu jest zajęciem dosyć uciążliwym.

Rolety dzień-noc są znakomitym pomysłem i dobrze sprawdzą się w różnych wnętrzach, zarówno tych bardziej nowoczesnych jak i nawiązujących do klasyki. Urządzając wnętrze warto o nich pomyśleć. Osłonią nas przed silnym światłem, zarówno naturalnym jak i sztucznym, sprawią, że zyskamy prywatność i będą łatwe w utrzymaniu.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.