Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Długi, które trzeba spłacić

data dodania: 2020-08-22
aktualizacja: 2020-08-22 15:15:17
Pieniądze pomagają nam w realizacji naszych marzeń, a także umożliwiają nam codzienne życie na odpowiednim poziomie. Bez nich trudno marzyć o założeniu rodziny, kupnie mieszkania, czy też remoncie domku letniskowego. Czasem niektóre koszty kumulują się, a ich zrealizowanie li tylko z naszych zwykłych dochodów, staje się praktycznie niewykonalne. W takich momentach sięgamy po pomoc rodziny, przyjaciół albo banków, czy też różnych instytucji finansowych. Nadmiar gotówki, który jest na rynku, lubi być angażowany w różne przedsięwzięcia. Pieniądz pożyczony na dobry procent generuje zyski. Pożyczkobiorca lub pożyczkobiorczyni realizują niezbędne plany, ten kto pożycza, zarabia na tej działalności. Gospodarka się kręci - wszyscy są zadowoleni.

Co możemy zaś zrobić, gdy nasze sprawy finansowe nieco wymknęły się spod kontroli i mamy do spłacenia kilka pożyczek na raz? Rozwiązaniem w takiej sytuacji może się okazać kredyt konsolidacyjny. Możemy w ten sposób, w jednym produkcie finansowym, spłacać pożyczki pozabankowe, kredyt na samochód, czy też inne zobowiązania, które nas obciążają. Tym samym zamieniamy wiele rat, różnie oprocentowanych, płatnych w różnorakich terminach, na jedną stałą płatność o jednym oprocentowaniu. Ponieważ spłata takiego kredytu ma na celu odciążenie nas, przeważnie wydłuża się czas kredytu, a więc docelowo zapłacimy nieco więcej. Zalety należy tu więc upatrywać w tym, że niższa miesięczna, pojedyncza rata pozwoli nam uporządkować nasze sprawy finansowe. Zyskamy oddech i staniemy na nogi, a to pozwoli nam bezpiecznie dotrzeć do brzegu.

Szukajmy najlepszych opcji

Poszukując odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego warto korzystać z rankingów takich kredytów, które są dostępne w sieci. Dzięki temu podjęcie ostatecznej decyzji stanie się o wiele łatwiejsze. My zaś zyskamy pewność, że wybraliśmy najlepszą ofertę. Jednym z najważniejszych kryteriów w przypadku takiej pomocy finansowej, jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania kredytu. Od niej będzie zależeć, ile ostatecznie wydamy na naszą pożyczkę. Koszt kredytu mogą też zwiększyć prowizje, czy też obowiązkowe ubezpieczenie pożyczki. Kredyt jest udzielany na podobnych zasadach, jak inne pożyczki. Dobrze też jest porozmawiać z własnym bankiem, w którym trzymamy oszczędności, czy też posiadamy konto. Często banki udzielają takich kredytów swoim długoletnim klientom, czy też klientkom, na nieco korzystniejszych warunkach, ale nie jest to oczywistością. W większości przypadków spłatakredytu w wysokości dwustu tysięcy złotych, może być rozłożona maksymalnie na sto dwadzieścia miesięcy, co daje średnią miesięczną ratę w wysokości 1000-1200 złotych. Dokładnych szczegółów należy szukać w sieci.

 

Szczegóły mają duże znaczenie

Banki oczywiście będą nas sprawdzać w Biurze Informacji Kredytowej, zażądają też informacji o tym, jak kształtuje się nasz stosunek pracy oraz ile zarabiamy. Przyda się na pewno aktualny wyciąg z konta, a także potrzebne będą wszystkie dotychczasowe umowy kredytowo-pożyczkowe, na których spłatę zamierzamy pozyskać kredyt konsolidacyjny. W skrajnych sytuacjach bank może zażądać zabezpieczenia hipotecznego dla takiego kredytu. Papiery dobrze jest przygotować zawczasu, bo to z pewnością usprawni proces przyznania potrzebnej nam pożyczki. Rozpatrzenie wniosku o kredyt konsolidacyjny trwa dwa dni robocze, a więc jest procedura, która szybko wchodzi w życie, czyniąc je łatwiejszym.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.