Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Firma pozycjonująca czy to konieczność

data dodania: 2019-05-23
aktualizacja: 2019-05-23 23:22:56
Większość firm prędzej czy później nawiąże współpracę z agencją SEO. Bez wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, możemy zapomnieć, że uda się nam osiągnąć sukces na dużą skalę. Pozycjonowanie jest ciągłym procesem, który jeśli zakończymy, nie będziemy mieć gwarancji, że po kilku tygodniach nasza witryna nie zniknie z wcześniej zajmowanego miejsca w rankingu.

Niektórzy uważają, że wystarczy wypełnić, załóżmy półroczny kontrakt z firmą pozycjonującą, a potem możemy samodzielnie zająć się utrzymywaniem zdobytej pozycji. W takiej sytuacji należy sobie zadać pytanie, czy jako właściciele firmy, zgodzilibyśmy się, żeby od teraz funkcję kierownika przejęła osoba nieposiadająca dostatecznej wiedzy na temat zarządzania przedsiębiorstwem. Podobnie wygląda to w przypadku działań z zakresu SEO.

Możliwe, że w teorii są to proste zadania: dobieranie fraz kluczowych, pisanie rzetelnych i ciekawych treści, dbanie o kontakt z klientem, badanie rynku konkurencji itd., niestety w praktyce osoby, które uznały, że są na tyle wyedukowane, żeby przejąć te zadania, szybko orientowały się, że chęć zaoszczędzenia pieniędzy, nie tylko zmieniła się w pożeracza wolnego czasu, ale także zauważyliśmy spadek na liście wyszukiwania, mniejszą liczbę wyświetleń oraz gorsze wyniki sprzedażowe. Nie wspominając już o konkurencji, która tylko czeka na chociażby minimalny spadek zainteresowania naszą marką. Nikt nie jest w stanietak dobrze poprowadzić promocji witryny, jak wykwalifikowane osoby, dla których nie jest to pierwszy raz, ale rutynowe działania, niesprawiające żadnego kłopotu.

Google cały czas zmienia swoje algorytmy, dodaje inne rozwiązania, o których nie ma pojęcia przeciętny Kowalski. Jeśli dziś w seo przemysl jesteś pierwszy, to wcale tak nie musi być za miesiąc. Wszystko to, co jest związane z technologią nigdy nie będzie stałe. Pozycjonowanie to nie praca w sklepie, gdzie wprowadza się jedynie kosmetyczne zmiany. Jest to ciągle ewoluujący proces, z którym trzeba być na bieżąco, aby nie zostać w tyle i pożegnać się z wypracowanymi wcześniej wysokimi notowaniami.

Tak samo, jak w innej pracy, tak w przypadku SEO i pozycjonowania, nie może się tym zajmować amator, gdyż skutki takiej decyzji będą bardzo bolesne. Współpracę z firmami zajmującymi sięoptymalizacji oraz polepszaniem i utrzymywaniem dobrego rankingu w wynikach wyszukiwania, należy traktować, jak z zatrudnianie kolejnych pracowników, którzy mają pomóc w osiągnięciu sukcesu i długotrwałej obecności na rynku.

Trzeba jasno postawić granicę pomiędzy funkcjami każdego, kogo zatrudniliśmy. Naszym zadaniem nie jest wyręczanie innych i szukanie okazji do oszczędzania, ale dbanie o dobry wizerunek marki.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.