Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Gdzie najlepiej wybrać się na narty w Polsce?

data dodania: 2020-12-01
aktualizacja: 2020-12-01 18:36:40
Sezon zimowy nieubłagalnie się zbliża, a miłośnicy nart już zacierają ręce. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na swobodny urlop i wypoczynek na stokach. W tym tekście przedstawimy Ci nasz subiektywny przewodnik po najlepszych miejscach na narty w Polsce.

Zacznij od ubezpieczenia

Zanim spakujesz walizki zadbaj o to, by Twój potencjalny wyjazd był bezpieczny i nie zwiększał ryzyka problemów finansowych spowodowanych chorobami oraz kontuzjami. Najlepiej będzie, jeśli zajrzysz do Internetu i przy pomocy kalkulatorów oraz porównywarek znajdziesz swoje idealne ubezpieczenie narciarskie. Sprawdź ubezpieczenie na narty https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/.

Gdzie udać się na narty w Polsce?

Czarna Góra

Bardzo nowoczesny ośrodek, który jest położony w Masywie Śnieżnika. Ośrodek oferuje prawie 9200 m tras o różnej intensywności, dopasowanych zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki, jak i zapalonych narciarzy. Dodyspozycji są oddane 3 kolejki linowe oraz 8 wyciągów od długości od 74 m do 1114 m.

Białka Tatrzańska

Tego miejsca nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi nart. Ten ośrodek jest podzielony na trzy stacje: Banię, Kaniówkę i Kotelnicę. Turyści mogą jeździć aż na 22 trasach w ramach jednego karnetu. Białka Tatrzańska jest uznawana za idealne miejsce dla osób, które chcąc zacząć jazdę na nartach oraz tych nieco bardziej zaawansowanych.

Szczyrk

Inwestorzy ze Słowacji sprawili, że Szczyrk, pod względem narciarskiej infrastruktury, nie ma się czego wstydzić na tle innych ośrodków. Turyści mogą korzystać z dwóch wyciągów krzesełkowych i szczęściu wyciągów orczykowych. Narciarze mają do dyspozycji aż 17 tras o różnym stopniu trudności. W obiekcie funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu. Jeśli wolisz zostać blisko domu, sprawdź, jak idą przygotowania do otwarcia stoków narciarskich w Przemyślu.

Zieleniec

Ten ośrodek został zbudowany w Dusznikach Zdrój w Górach Orlickich. Turyści mogą zjeżdżać na 34 trasach o łącznej długości 23 km. Większość tras jest doświetlana, co sprawia, że amatorzy jazdy po zmroku chętnie wybierają ten ośrodek. Na stok można dostać się przy pomocy aż 29 wyciągów.

Kasprowy Wierch

Narciarze, którzy jeździli na zagranicznych stokach, twierdzą, że jest to jedyna góra w Polsce, która oferuje warunki znane z Alp. Na stok można dostać się wyciągami krzesełkowymi. Dostępne są dwie trasy zjazdu: Gąsienicowa i Goryczkowa. Obie są przeznaczone raczej dla zaawansowanych narciarzy. Wybierając się na Kasprowy, miej na uwadze, że ośrodek nie oferuje naśnieżania i dośnieżania tras.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.