Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Jak dobrze mieć akwarium

data dodania: 2022-01-28
aktualizacja: 2022-01-28 13:41:03
Chyba większość dzieci miała w swoim młodym życiorysie epizod związany z akwarystyką. Zmęczeni nieustannymi prośbami o domowe zwierzątko, rodzice uginają się pod presją wybierając, ich zdaniem, najbezpieczniejszą opcję.


Ci bardziej zaangażowani uczestniczą z dzieckiem w zakładaniu akwarium, gromadzeniu niezbędnych urządzeń, choćby takich jak filtry akwariowe i cieszą się wraz z nim odkrywaniem podwodnego świata. Zakup odpowiedniego zestawu akwariowego możliwy jest w sklepie akwarystycznym online np. plantica.pl

Dorośli też kochają akwaria

W wielu domach pasja do rybek niestety przemija, chociaż najczęściej pozostawia po sobie ślad w postaci trwałego zainteresowania światem przyrody. Na tyle trwałego, że w dorosłym życiu często wracamy do najwcześniejszych pasji i realizujemy je w postaci profesjonalnie już zorganizowanego akwarium. Domowe akwarium pełni w domu dwie ważne funkcje, stanowi idealny element aranżacji wnętrz,intrygujący i dynamiczny oraz stanowi najlepsze z możliwych narzędzie odstresowujące domowników. 
Oświetlenie do akwarium tworzy niezwykle intymny fragment aranżacji przestrzeni, skupia na sobie uwagę, ale przede wszystkim, umożliwia całodobową obserwację życia ryb i ich egzystencji w utworzonym przez nas świecie. Hodowla rybek w domowym akwarium to optymalny sposób na rozwijanie swoich pasji bez poświęceń. Współczesna technologia organizacji akwarium sprawia, że może być ono zawsze w idealnym stanie i umożliwia nawet  pozostawienie rybek na kilka dni bez opieki człowieka. Wszelkiego rodzaju urządzenia napowietrzające, dokarmiające, filtr oczka wodnego i wiele innych działają automatycznie, zgodnie z wpisanymi w nie funkcjami. 

Akwarium wpływa pozytywnie na układ nerwowy człowieka

Wszystkie badania potwierdzają, że domowa hodowla rybek wpływa pozytywnie na nasz umęczony układ nerwowy i psychikę. Obserwacja ich życiawycisza nas, uspokaja i koi nerwy. Stanowi doskonałe narzędzie dla osób stosujących różnorodne techniki medytacji. Akwarium z nieustannym a jednocześnie kontrolowanym ruchem rybek buduje nowe stany skupienia, pobudzając jednocześnie indywidualną kreatywność. 
Obserwacja podwodnego świata wyodrębnionego strumieniem światła wpływa pozytywnie na układ nerwowy, ale i sercowy. Skupienie uwagi na ich życiu a jednocześnie wyłączenie umysłu na świat zewnętrzny pomaga radzić sobie z emocjami, tworzy swoistą autoterapię. 

Akwarium angażuje całą rodzinę, pozwala na wspólne działania, otwiera nowe ścieżki zainteresowań, daleko wykraczających poza codzienność. Pomaga w odkrywaniu tajemnic przyrody przez całe nasze życie, również z pozycji fotela, integruje ze światem fauny i flory. 
 

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.