Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Kredyt gotówkowy na 10 tysięcy - na jaki cel warto zaciągnąć kredyt?

data dodania: 2019-12-19
aktualizacja: 2019-12-19 13:57:07
Wśród produktów pozwalających pozyskać dodatkowe fundusze dużą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy na 10 tys. zł. W wielu instytucjach można z niego skorzystać szybko i wygodnie online, bez skomplikowanych formalności. Zaciągnięcie takiego zobowiązania powinno być jednak przemyślane, ponieważ pożyczone pieniądze trzeba spłacać nawet przez wiele miesięcy. Dowiedz się zatem, na jaki cel warto zaciągnąć taki kredyt, żeby potem nie żałować.

Kredyt gotówkowy – na co można go przeznaczyć?

Pod pojęciem kredytu gotówkowego rozumiemy zobowiązanie zaciągane w celu pozyskania określonej sumy pieniędzy na dowolny cel. Oznacza to, że instytucja udzielająca finansowania nie interesuje się, na co są nam potrzebne środki – nie trzeba tego ujawniać we wniosku, ani tym bardziej rozliczać się potem z wydatków. Pożyczone pieniądze możemy spożytkować nie tylko w dowolny sposób, ale też w wybranym przez siebie czasie.

Udzielenie kredytu zależy wyłącznie od tego, czy spełniamy określone warunki i czy mamy odpowiednią zdolność kredytową, czyli możliwości finansowe do spłaty zobowiązania wraz z odsetkami w wyznaczonym terminie.

Z założenia kredyty mogą być udzielane wyłącznie przez banki, natomiast instytucje pozabankowe mogą oferować pożyczki online, któreznajdziemy na portalu FinansowySupermarket.pl. W gruncie rzeczy produkty gotówkowe są bardzo podobne do siebie i gdy udzielane są klientom indywidualnym na cele prywatne (niezwiązane z działalnością gospodarczą) w wysokości nieprzekraczającej 255 550 zł noszą wspólną nazwę kredytów konsumenckich.

Warto wiedzieć

Kredyty gotówkowe dostępne są w różnej formie. Najczęściej są to proste kredyty konsumpcyjne, gdy pożyczone środki przekazywane są klientowi w gotówce lub w formie bezgotówkowej na konto, a spłata zobowiązania następuje w miesięcznych ratach według określonego harmonogramu. Do kredytów gotówkowych zaliczamy także limit w rachunku bieżącym (klient otrzymuje dodatkowe środki do dyspozycji, które powiększają saldo jego konta) oraz karty kredytowe. W każdymprzypadku środki można przeznaczyć na dowolny cel.

 

Na co warto wziąć kredyt gotówkowy na 10 tys. zł?

Wniosek o kredyt gotówkowy zawsze składamy z myślą o zaspokojeniu jakiejś konkretnej potrzeby, na którą nie posiadamy własnych funduszy. Czasami jednak decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania pod wpływem chwili, chcąc np. kupić najnowszy model sprzętu elektronicznego niekoniecznie dlatego, że jest nam potrzebny, lecz po prostu jest modny i nam się podoba. Spełnianie marzeń za pomocą pożyczki nie jest niczym złym, jednak zawsze należy pamiętać, że być może pojawi się ważniejsza potrzeba, na którą wzięcie kolejnego zobowiązania nie będzie już takie łatwe.

Kredyt w wysokości 10 000 zł pozwala zaspokoić wiele ważnych potrzeb i z pewnością warto rozważyć jego zaciągnięcie na następujące cele:

  • Remont – dbanie o mieszkanie i dom to konieczność, a niektóre prace związane z renowacją wręcz nie mogą czekać, ponieważwpływają na bezpieczeństwo i komfort życia domowników. Odnowienie dachu, wymiana popękanych płytek w łazience, czy zamontowanie energooszczędnych okien to z pewnością cele warte pożyczenia pieniędzy.
     
  • Edukacja – podobno najlepszą inwestycją jest ta związana ze zdobywaniem wiedzy i dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dobra prywatna szkoła dla dziecka, kurs języka obcego, programowania, czy też profesjonalne szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe kosztują sporo, jednak wydatek ten zaprocentuje w przyszłości np. lepiej płatną pracą.
     
  • Wymiana starego sprzętu – wiekową lodówkę, pralkę, czy telewizor warto wymienić na nowsze modele z prostej przyczyny: nowoczesne urządzenia są znacznie bardziej energooszczędne, co przy rosnących cenach prądu okazuje się niezwykle cenne. Kredyt gotówkowy na 10 tys. złotych pozwala kupić dobrej jakości wszystkie trzy wymienione wyżej sprzęty, a dodatkowo może wystarczyć także na zmywarkę, dziękiktórej możemy zmniejszyć zużycie wody.
     
  • Nowszy samochód – kiedy wysłużone auto zaczyna się psuć, jazda nim staje się niebezpieczna i kosztuje mnóstwo nerwów, a jego nieustanne naprawy są po prostu nieopłacalne. Lepiej sprzedać samochód póki jeszcze ma jakąś wartość na rynku i kupić nowe, młodsze lub z mniejszym przebiegiem.

 

To tylko przykłady, gdy wzięcie kredytu w kwocie 10 tys. zł wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Pamiętaj jednak, że zaciągnięcie zobowiązania powinno mieć również przesłanki ekonomiczne – mówiąc wprost, powinno Cię stać na zwrot pożyczonych pieniędzy wraz ze wszystkimi kosztami.

 

Kredyt gotówkowy na 10 tys. - gdzie pożyczyć taką sumę?

O kwotę 10 000 zł wnioskować można w każdym banku, ponieważ większość z nich oferuje możliwość pożyczenia sumy od 1000 do co najmniej 150 000 zł. Niektóre instytucje proponują kredytgotówkowy online, czyli bez konieczności odwiedzania placówki. Bank może jednak wymagać dostarczenia zaświadczenia o zarobkach w celu oceny zdolności kredytowej. Chcąc uniknąć takich formalności, można zdecydować się na złożenie wniosku w instytucji pożyczkowej. Wiele firm proponuje produkty bardzo podobne do bankowych kredytów gotówkowych, jednak udziela ich na podstawie uproszczonych procedur. Są to po prostu pożyczki na oświadczenie dostępne nawet do 25 000 zł, gdzie wystarczy w formularzu wniosku wpisać wysokość swoich dochodów bez dostarczania potwierdzających je dokumentów. Zwykle na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać kilka minut, a pieniądze przelewane są na konto jeszcze tego samego dnia.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.