Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Materace medyczne Hilding Anders - materace do specjalnych zastosowań

data dodania: 2020-06-19
aktualizacja: 2020-06-19 18:29:51
Kwestia doboru odpowiedniego materaca nie należy do łatwych zadań, jednak dzięki właściwej konstrukcji uda się uzyskać wartościowy sen, który pozwoli na odpoczynek wybranym mięśniom człowiek. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych modeli, ale w przypadku materacy specjalistycznych sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, bowiem trzeba uwzględnić indywidualne potrzeby osób chorych lub tych poddawanych rehabilitacji. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę przy wyborze materaca medycznego? Poznaj specyfikę tego typu konstrukcji i sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

Komu będzie potrzebny materac medyczny?

 

Modele specjalistyczne znaleźć można w ofertach wielu producentów czy lokalnych dystrybutorów, jednak by dany materac dobrze spełniał swoją rolę i był jednocześnie wyborem na lata, konieczne jest spełnienia odpowiednich kryterów. Przede wszystkim taki materac wiąże się ze znacznym wydatkiem pieniędzy ze względu na rodzaj użytych materiałów i technikę produkcji, dlatego warto zastanowić się najpierw, komu taka konstrukcja przypadnie do gustu. Przede wszystkim osobom rehabilitowanym i to zarówno tym, które przebywają w domach, jak i tym zmuszonym pozostać w szpitalach. Łóżko z materacem medycznym to również powinien być podstawowy element wyposażenia klinik specjalistycznych, które zajmują się leczeniem zwyrodnień czy innych chorób związanych z kręgosłupem i postawąciała.

Materac medyczny to również sprawdzony wybór w przypadku osób, które nie mogę funkcjonować samodzielnie, a większość dnia spędzają właśnie w łóżku. Wypełnienie z nieodkształcalnej pianki zapobiega powstawaniu odleżyn i zmniejsza ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa. O tym, jak skutecznie wybrać materaca specjalistyczny i dla kogo jest on skierowany można przeczytać więcej w artykule: Materace medyczne - dla kogo?

 

Jaki rodzaj materaca dobrze sprawdzi się jako konstrukcja specjalistyczna?

 

Rynek materacy wypełniony jest propozycjami wielu renomowanych producentów, jednak w przypadku materacy medycznych szczególnie polecane są te marki Hilding, które mają dodatkowe wzmocnienie (wykonane z lateksu lub włókien kokosowych), dzięki czemu są one odporne na uszkodzenia. Łóżka medyczna można wychylać o dany kąt,by zapewnić odpowiednie podparcie dla osoby chorej, dlatego materace w nich użyte muszą być wytrzymałe i wykonane z odpowiednich materiałów.

Tutaj godnym polecenia wyborem mogą być materace termoelastyczne ze specjalnego rodzaju pianki, która pracuje tylko wtedy, gdy zostaje poddana obciążeniu. To szczególnie istotne, bowiem nie odkształca się cały materac, a tylko ten punkt, na który działa w danym momencie siła. Zapewnia to aż kilka stref podparcia, co pozwala mieć pewność, że podczas całego okresu snu, kręgosłup będzie znajdował się w odpowiedniej pozycji.

Materac medyczny rozwiązaniem problemu niewyspania?

 

Istnieje również możliwość dobrania materaca specjalistycznego do sypialni przeciętnego użytkownika, który z jakiegoś powodunie wysypia się, przez co jego dzień nie jest produktywny, a sama osoba bywa wtedy rozdrażniona. Wtedy dobrym wyborem może okazać się materac piankowy o niskiej twardości, który zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa. Więcej o tym, jak dobrać odpowiedni materac można przeczytać w artykule: Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.