Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Młodzi coraz chętniej zostają w Rzeszowie. To wynik zapotrzebowania na pracowników!

data dodania: 2021-11-12
aktualizacja: 2021-11-12 14:29:20
Stolica Podkarpacia niewątpliwie ma swoje pięć minut. To jedno z niewielu miast na obrzeżach Polski, które może poszczycić się rosnącą populacją. Dobra koniunktura na rynku pracy sprawiła, że młodzi ludzie nie wyjeżdżają „za chlebem”. Zobacz, jakich pracowników najbardziej brakuje w Rzeszowie.
Sytuacja na rynku pracy w Rzeszowie


Rzeszów, jak i całe województwo Podkarpackie boryka się z relatywnie wysokim bezrobociem. Stopa bezrobocia dla całego województwa na początku 2021 roku wynosiła 9%, co znacznie przekroczyło średnią krajową. W Rzeszowie, jak to zwykle bywa z dużymi miastami, bezrobocie było niższe (5,9%), ale nadal wyższe niż w stolicach innych województw.

Mimo to miast nie notowało odpływu młodych ludzi, którzy w poszukiwaniu pracy wyjechaliby do Krakowa, Warszawy czy Poznania. Można nawet powiedzieć, że jest dokładnie odwrotnie. To do Rzeszowa migrują poszukujący pracy i – co najważniejsze – znajdują ją. Miasto przeżywa prawdziwy boom gospodarczy, a rynek pracy jest wyjątkowo chłonny.

Średnie wynagrodzenie w Rzeszowie wynosi nieco ponad 5200 zł brutto, co daje około 3750 złnetto. To oczywiście mniej niż zarabia się w największych polskich miastach (w Warszawie średnio ponad 7000 zł brutto), ale też trzeba pamiętać, że koszty życia w Rzeszowie są niższe.

Jeśli szukasz pracy w tym mieście, sprawdź https://www.gowork.pl/praca/rzeszow;l


W tym zawodzie najszybciej znajdziesz pracę w Rzeszowie
 

Budowlaniec – bardzo prężny rozwój miasta i pojawiające się nowe inwestycje, zarówno mieszkaniowe, jak i publiczne, to raj dla budowlańców. W najbliższym czasie na pewno nie zabraknie dla nich pracy. Poszukiwani są zarówno kierownicy budów i brygadziści, jak i szeregowi pracownicy: cieśle, stolarze, murarze, zbrojarze, betoniarze. Nie brak ofert dla operatorów sprzętu budowlanego. Praca w budownictwie jest bardzo perspektywiczna, w najbliższych latach na pewno jej niezabraknie.


Pracownik działu obsługi klienta – bardzo prężny rozwój Rzeszowa sprawił, że coraz więcej firm zakłada tu swoje przedstawicielstwa regionalne. Potrzebni są więc pracownicy działu obsługi klienta, którzy będą dbali o dobre relacje klientów z firmą. W tej pracy mniej liczy się wykształcenie, bardziej tzw. kompetencje miękkie, dlatego każdy może próbować swoich sił.


Pracownik branży IT – programiści, administratorzy sieci, baz danych i systemów, a także web deweloperzy i specjaliści od zabezpieczeń poszukiwani są w całej Polsce. Nie inaczej jest w Rzeszowie. Dodatkowym atutem tego rodzaju pracy jest możliwość świadczenia jej zdalnie. Co to oznacza? Możesz pracować dla firmy w Rzeszowie, nawet jeśli wcale tu nie mieszkasz!

Kierowca – branża spedycyjna radzi sobie całkiem nieźle, także w Rzeszowie. Tu poszukiwani są zarówno kierowcy z prawemjazdy na samochody osobowe, jak i ciężarowe, także z przyczepami. Ci ostatni mogą liczyć na oferty pracy na trasach międzynarodowych, co wiąże się ze znacznie większymi uposażeniami. Kierowcy samochodów osobowych pracują najczęściej jako kurierzy bądź dostawcy żywności na wynos.

Przedstawiciel handlowy – dynamiczny rozwój miasta nie byłby pełny bez obecności w nim przedstawicieli handlowych. To oni napędzają lokalną gospodarkę, stale szukając klientów dla swoich firm i podpisując lukratywne kontrakty z innymi podmiotami. Praca w tej branży niewątpliwie jest ciekawa, a zarobki także wyglądają obiecująco. Średnia dla kraju wynosi 5000 zł brutto, ale wiadomo, że dobry przedstawiciel handlowy dostanie prowizję znacznie przewyższającą podstawową pensję.

Pracownik produkcji – średnie zarobki pracowników produkcyjnych nie są tak spektakularne jak budowlańców, handlowców czy doradców, bo wynoszą około 3500 zł brutto.Niewątpliwie są jednak osoby, które się tym zadowolą. Świadczy o tym duża liczba firm produkcyjnych w Rzeszowie i okolicach i stały nabór nowych pracowników.

Dlaczego warto mieszkać w Rzeszowie?
Zwolennicy tego rozwiązania chwalą sobie innowacyjność miasta i jego wielkomiejski charakter przy stosunkowo niedużej powierzchni. Oznacza to po prostu tyle, że w mieście wszędzie jest blisko. Jest dużo nowych sklepów, kawiarni, klubów, gdzie mogą się spotykać młodzi ludzie. Miasto jest dobrze skomunikowane z innymi częściami kraju. Ma własne lotnisko, prężnie działa tu kolej. Przy tym jest bardzo zielone i mieszkanie w nim ma prawo sprawiać przyjemność.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.