Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Na co Polacy biorą kredyty?

data dodania: 2018-09-17
aktualizacja: 2018-09-17 22:07:09
Polacy chętnie korzystają z produktów oferowanych przez banki. Poza kontami osobistymi, prym wiodą kredyty konsumpcyjne (w tym gotówkowe) – korzysta z nich ponad 8 mln osób. Różne potrzeby finansowe oznaczają różne wydatki. Na co więc Polacy przeznaczają środki pożyczone od banków? Sprawdzamy.

Kredyt online to popularny produkt bankowy, który cieszy się ogromną popularnością wśród rodaków. Uzyskane w ten sposób środki pozwalają zrealizować dawno odkładane plany czy też sfinansować bieżące wydatki.

Remont mieszkania to podstawa

Dla wielu osób kredyt gotówkowy jest szansą na odświeżenie mieszkania lub przeprowadzenie generalnego remontu. Jak wynika ze statystyk, ten cel przyświeca ponad 50% Polakom.

Kredyt na remont mieszkania nie dziwi – szczególnie, gdy w grę wchodzi kompletna metamorfoza całego lokum. Generalny remont potrafi sporo kosztować – średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Samochód sfinansowany kredytem

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup samochodu – już nie używanego, ale fabrycznie nowego. W celusfinansowania nabycia, nawet 40% podejmuje decyzję o skorzystaniu ze wsparcia bankowego. Chociaż najczęściej jest to typowy kredyt samochodowy, również kredyt gotówkowy cieszy się dużą popularnością.

Realizacja marzeń o luksusowych wakacjach

Kredyt gotówkowy to często szansa na spędzenie prawdziwie luksusowych wakacji – takich, na które nie pozwalają standardowe zarobki.

Trudna codzienna rzeczywistość...

Czasami kredyt gotówkowy to konieczność, gdy pojawią się nieprzewidziane wydatki czy przejściowe problemy finansowe. Kredyt zaciągany w banku pozwala stanąć na nogi czy pokryć zobowiązanie w razie braku wystarczających oszczędności.

Potrzebujesz kredytu? Zaciągnij go rozsądnie

Niezależnie od tego, jaki jest Twój kredytowy cel, ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki korzystaj rozsądnie. Dokładnie przemyśl decyzję o zaciągnięciu zobowiązania, a następnie wybierz najlepszą ofertę. Pomoże w tymranking kredytów gotówkowych dostępny m.in. w serwisach porównywarkowych. Takie zestawienie zawiera szereg cennych informacji, takich jak np. wysokość miesięcznej raty, całkowitą kwotę do spłaty, RRSO. Poznasz także maksymalnie dostępne kwoty czy najdłuższy okres kredytowania.

Z rankingów kredytów gotówkowych warto korzystać, ponieważ:

  • pozwalają oszczędzić czas na poszukiwaniu dopasowanej oferty
  • dają spore oszczędności – różnice w całkowitej kwocie do spłaty mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych
  • wybierasz produkt kredytowy najbardziej zbliżony do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Masz w planach remont mieszkania? Chcesz zakupić samochód? Zamierzasz wyjechać na wakacje lub kupić nowy sprzęt do domu? Jeśli wydatki zamierzasz sfinansować kredytem, porównaj dostępne oferty w kalkulatorze kredytów gotówkowych iciesz się szybką gotówką.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.