Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Nowy samochód na kredyt podobny do abonamentu? Sprawdzamy!

data dodania: 2018-10-10
aktualizacja: 2018-10-10 18:41:21
Mieszkańcy krajów Europy Zachodniej czy USA przyzwyczaili się już do tego, że od posiadania auta na własność, znacznie ważniejsza jest możliwość korzystania z niego. Szybki rozwój techniki motoryzacyjnej sprawia bowiem, że mało komu udaje się całkowicie spłacić samochód na kredyt, nim stanie się on przestarzały. Dlatego dużą popularnością cieszą się tam kredyty, które przypominają umowę abonamentową i pozwalają sfinansować zakup nowego samochodu na kredyt.

Nowy samochód na kredyt z niskimi ratami – co warto o nim wiedzieć?

Rozwiązanie takie dostępne jest także w Polsce i zyskuje sobie z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność. Nowy samochód na kredyt w takiej formie oferuje np. SEAT Financial Services. Produkt, który opiera się na tak skonstruowanym modelu rozliczeniowym, nosi nazwę SEAT Kredyt Moc Niskich Rat i można nim sfinansować wszystkie pojazdy marki. Może on trwać 36 lub 48 miesięcy; wysokość wkładu własnego zaczyna się już od 0 proc. (maks. 30 proc.) wartości auta; roczny limit przebiegu może sięgnąć do 40 tys. km. Każdy z tych czynników, plus oczywiście sama wartość cennikowa pojazdu, wpływają na ostateczną wysokość raty za nowy samochód na kredyt.

Tani kredyt samochodowy – poznaj przykładowe wyliczenia!

Nowy SEAT Ibiza w wersji Style z silnikiem o poj.1.0 l TSI i mocy 95 KM oraz systemem Start&Stop kosztuje 56200 zł. Wysokość miesięcznej spłaty Kredytu Moc Niskich Rat za takie auto zaczyna się już od równych 500 zł.

Wpływają na nią następujące czynniki dodatkowe:

  • Liczba rat kredytu: 48.
  • Wkład własny na poziomie 30 proc. wartości auta.
  • Limit przebiegu wynoszący 10 tys. km w roku (łącznie 40 tys. km w ciągu 4 lat).

Podniesienie liczby deklarowanych kilometrów do 20 tys., czyli takiej, która nie będzie wymagać od użytkownika pojazdu zbytnich ograniczeń w eksploatacji, spowoduje, że miesięczna rata za nowy samochód na kredyt wzrośnie jedynie o 36 zł. Oczywiście pod warunkiem, że pozostałe parametry pozostaną bez zmian.

Więcej dowodów na niskie raty kredytu na nowy samochód

Jeśli ktoś jeszcze nie czuje się przekonany, jak niskie raty oferujeSEAT Kredyt Moc Niskich Rat, niech spojrzy na jeszcze jedno wyliczenie. Jednorazowe wpłacenie u dealera 30 proc. wartości auta może dla niektórych nabywców stanowić barierę w dostępie do samochodu. Mogą oni jednak zmniejszyć tę kwotę nawet do zera. Jeśli wybierając kredyt samochodowy, nie wpłacą żadnej opłaty wstępnej i pozostawią limit przebiegu na poziomie 20 tys. km, a liczbę rat w wysokości 48, miesięczna rata wyniesie 945 zł.

Kredyt samochodowy – co na koniec umowy?

Po zakończeniu spłacania Kredytu Moc Niskich Rat klient ma do wyboru trzy rozwiązania:

  • może wykupić samochód (za kwotę ustaloną przy podpisaniu umowy) wpłacając jednorazowo pozostałą należność;
  • może auto wykupić posiłkując się innym kredytem (i dalej spłacać za nie raty);
  • może wreszcie oddać auto w rozliczeniu i niczym więcej się nie martwić.

Nowy samochód na kredyt po zakończeniu obowiązującej umowy

Wybierający ostatnią opcję, najczęściej decydują się na jednoczesny zakup nowego modelu samochodu w takiej samej formie finansowania, tj. kredytu samochodowego. Dzięki temu mogą, płacąc stosunkowo niewiele, cały czas użytkować w pełni sprawne i nowoczesne auto na gwarancji. Przypomina to nieco wymianę modeli smartfonów u operatorów sieci komórkowych po zakończeniu kolejnej umowy abonamentowej. Tu bowiem także co miesiąc płaci się niewielką kwotę – jak w abonamencie – a w zamian można stale użytkować nowy i w pełni sprawny samochód na gwarancji, wymieniając go sukcesywnie co pewien czas.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.