Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Obliczenie składki OC - czy jest proste?

data dodania: 2019-02-06
aktualizacja: 2019-02-06 18:20:11
Jesteś kierowcą świadomym - wiesz, że za ubezpieczenie OC nie warto przepłacać? Szukasz więc korzystnych ofert - tak, aby zaoszczędzić jak najwięcej? Z pomocą przychodzi internetowy kalkulator - sprawdź, jak szybko obliczyć wysokość składki.

Zgodnie ze statystykami, kierowcy płacą średnio 1000 zł za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. To sporo, dlatego wiele osób poszukuje znacznie tańszych propozycji cenowych. Z pomocą przychodzi kalkulator OC, dzięki któremu obliczenie składki ubezpieczeniowej stało się prostsze niż kiedykolwiek. Korzystając z takiego narzędzia, możesz sporo zaoszczędzić - nawet do 50% z porównywarką Rankomat.

 

Skorzystaj z kalkulatora OC

Samodzielne obliczenie składki bez jakiegokolwiek narzędzia jest właściwie nieosiągalne. Można spróbować oszacować wysokość ubezpieczenia na podstawie poprzednich lat, jednak nie będzie to miarodajny wynik. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kalkulator OC - proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu w kilka minut można poznać szacowaną wysokość składki. I to nie od jednego ubezpieczyciela, ale od kilku towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie.

Samo narzędzie działa w oparciu o dość skomplikowane algorytmy,które uwzględniają ryzyko ubezpieczeniowe konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast z punktu widzenia właściciela pojazdu, taki kalkulator jest bardzo prosty w obsłudze.

Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

  • wypełnienia informacji o samochodzie,
  • wypełnienia informacji o właścicielu pojazdu,
  • uzupełnieniu danych na temat historii ubezpieczeniowej.

Na podstawie tych danych otrzymasz wstępną kalkulację, co pozwoli porównać koszty ubezpieczenia w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

 

Kalkulator OC - czy warto?

Dość sceptycznie podchodzisz do tego typu narzędzi, ponieważ obawiasz się podawania danych zobowiązujących do wykupienia polisy? Pamiętaj, że kalkulator OC bez podawania telefonu jest naRankomat.pl. Nie musisz więc obawiać się telefonicznego nagabywania do skorzystania z oferty.

Atutem internetowego kalkulatora pozwalającego na obliczenie wysokości składki OC są m.in.:

  • szybkość - cała procedura zajmuje średnio 7 minut,
  • oszczędność czasu - nie musisz samodzielnie zbierać informacji od towarzystw ubezpieczeniowych,
  • oszczędność pieniędzy - wybierasz tę ofertę, która jest najtańsza.

Sprawdź, jak działa kalkulator OC - szybko przekonasz się, że to proste w obsłudze narzędzie.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.