Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Paczkomaty blisko Ciebie w Przemyślu

data dodania: 2019-07-10
aktualizacja: 2019-07-10 18:54:29
Polacy pokochali Paczkomaty. Znajdziemy je zarówno w dużych metropoliach, jak mniejszych miastach.

Obecnie sieć liczy ponad 5200 maszyn. Wkrótce jednak liczba ta ma się zwiększyć – do końca roku w całym kraju ma być ich co najmniej 6000! To za ich sprawą możemy odbierać i nadawać przesyłki w dowolnym momencie, przez siedem dni w tygodniu. Chętnie korzystają z nich również mieszkańcy Przemyśla.

 

Dostępne o każdej porze dnia i nocy

Dzięki skrytkom firmy InPost (https://inpost.pl/) mamy możliwość odbioru i nadawania przesyłek w dowolnym momencie – o każdej porze dnia i nocy – przez siedem dni w tygodniu. Działają one przez 24 godziny na dobę. W dni robocze nie mamy czasu? Żaden problem! Po przesyłkę możemy jechać w sobotę bądź niedzielę. Na dodatek nie tracimy czasu na stanie w kolejkach, nie wyczekujemy z utęsknieniem kuriera, nie jesteśmy od nikogo i niczego zależni. Niewątpliwą zaletą jest też szybkośćdziałania – w zdecydowanej większości przypadków przesyłka trafia do odbiorców nawet dzień po nadaniu. Nawet, jeśli zdarzy się delikatny „poślizg”, w dowolnym momencie możemy sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasza paczka i zorientować się, kiedy mniej więcej do nas dotrze. Paczkomaty to również duża oszczędność – usługa proponowana przez firmę InPost jest zdecydowanie tańsza od usług konkurencyjnych usług kurierskich, a także poczty.

 

Zlokalizujesz bez problemu

Przed zamówieniem przesyłki warto zerknąć na specjalną mapę, na której znajdziemy lokalizację wszystkich Paczkomatów. Dzięki temu możemy wybrać ten najbliżej domu, albo ten, który mijamy w drodze do pracy. Spis wszystkich Paczkomatów znajdujących się w Przemyślu znajdziemy na stronie https://inpost.pl/paczkomaty-przemysl Wszystkie bardzo łatwo zlokalizować – możemy do nich dotrzeć zarówno na pieszo, jak idojechać samochodem. Aby było jeszcze łatwiej, poza dokładnym adresem, mamy też wskazówki dotyczące miejsca, w którym się znajdują. Weźmy na przykład Paczkomat znajdujący się przy ulicy Boruty-Spiechowicza 3. Mimo że często bywamy w tej okolicy to nie wiemy, gdzie się znajduje? Żaden problem – znajdźmy sklep Tesco, tuż przy nim będzie Paczkomat. Aby go dokładnie zlokalizować wystarczy wejść na stronę https://inpost.pl/paczkomat-przemysl-prz01a-boruty-spiechowicza-paczkomaty-podkarpackie

 

Jak nadać i odebrać paczkę?

Nadawanie paczek z wykorzystaniem systemu InPost nie powinno sprawić żadnego problemu. Udajemy się do wybranego Paczkomatu, podchodzimy do specjalnego ekranu, gdzie wprowadzamy wszystkie niezbędne dane – gabaryt paczki, numery telefonów (swój i odbiorcy) i docelowy Paczkomat. Następnie za pomocą karty bankomatowej płacimy za usługę. Po chwili skrytka o odpowiednimgabarycie otworzy się, a my możemy umieścić w niej przesyłkę. A jak wygląda proces odbioru? Również jest prosty. W momencie nadania paczki przez nadawcę, otrzymujemy specjalny komunikat mailowy. Gdy trafia ona we wskazane miejsce, otrzymujemy smsowe powiadomienie z kodem odbioru (6 cyfr). Należy je zachować, by móc odebrać paczkę. W dowolnym momencie udajemy się pod wskazany wcześnie Paczkomat, wpisujemy nasz numer telefonu i wspominamy kod. W tym momencie skrytka z naszą przesyłką otworzy się automatycznie. Ci, którzy korzystają z Paczkomatów niemal na co dzień, powinni zainstalować sobie aplikację InPost Mobile. Znajdziemy tam szereg przydatnych funkcji, dzięki którym będziemy odbierać paczki jeszcze szybciej.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.