Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

data dodania: 2023-03-14
aktualizacja: 2023-03-14 18:38:49

Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) jest ważnym elementem systemu wydechowego samochodu i służy do usuwania cząstek stałych ze spalin. W ciągu czasu, w wyniku działania wysokich temperatur i zanieczyszczeń w spalinach, filtr może ulec zatkaniu, co prowadzi do obniżenia wydajności silnika i zwiększenia zużycia paliwa. W takiej sytuacji można podjąć decyzję o wymianie filtra DPF na nowy, co jest zwykle kosztowne, lub o jego regeneracji.Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) jest ważnym elementem systemu wydechowego samochodu i służy do usuwania cząstek stałych ze spalin. W ciągu czasu, w wyniku działania wysokich temperatur i zanieczyszczeń w spalinach, filtr może ulec zatkaniu, co prowadzi do obniżenia wydajności silnika i zwiększenia zużycia paliwa. W takiej sytuacji można podjąć decyzję o wymianie filtra DPF na nowy, co jest zwykle kosztowne, lub o jego regeneracji.

Regeneracja filtra DPF polega na odnowieniu jego struktury poprzez usunięcie zanieczyszczeń i resztek spaliny. Jest to proces bardziej ekologiczny i ekonomiczny niż wymiana całego filtra. Jednakże regeneracja musi być wykonana z odpowiednią starannością, aby zapewnić jakość i trwałość filtra. Dlatego ważne jest, aby wybrać profesjonalny i zaufany serwis.


Specjalistyczna regeneracja DPF/FAP,na przykład z wykorzystaniem hydrodynamiki, jest uważana za najlepszą i przynosi najlepszy efekt. Za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem usuwane są z wnętrza tego elementu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Niestety inne metody czyszczenia nie działają tak dobrze, ponieważ  usuwają jedynie sadzę lub zagrażają samej obudowie i powłoce elementu. Każdy DPF oddany w ręce doświadczonych specjalistów z Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli zostanie najpierw bezpiecznie usunięty z układu wydechowego, a następnie zdiagnozowany poprzez badanie endoskopowe. W ten sposób specjalista może określić, czy dany filtr nadaje się do regeneracji. Jeśli  wszystko jest w porządku i nie ma przeciwwskazań do podjęcia działań regeneracyjnych, filtr DPF jest moczony w specjalnych substancjach zmiękczających, a następnie trafia do pralki. Po zakończeniu procesu czyszczenia należy sprawdzić filtr cząstek stałych  i porównać parametry. Jeśli właściwości zostały pomyślnie przywrócone i są porównywalne ze stanem fabrycznym, mechanik przystępuje do suszenia filtra DPF. Na koniec należy ponowniezamontować go w pojeździe. Klienci otrzymają wydruk parametrów oraz dwuletnią gwarancję.

Klienci Bosch Service Pawlik mają także możliwość wysłania filtra DPF bezpośrednio do firmy, a serwis odeśle go do Ciebie z powrotem po zakończeniu usługi.

Przydatna rada dla Ciebie, nie rezygnuj z regeneracji filtra cząstek stałych, gdyż jest to obowiązkowa część pojazdu, która odpowiada za utrzymanie dobrej jakości powietrza. Ponadto jazda pojazdem z uszkodzonym lub brakującym filtrem DPF może mieć poważne konsekwencje.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.