Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Rok 2020 to czas zmian w gospodarce. Postaraj się znaleźć rozwiązanie, zdobywaj nowe zlecenia

data dodania: 2020-08-05
aktualizacja: 2020-08-05 00:28:21
Czasy, w których gospodarka w naszym kraju dynamicznie się rozwijała, a pozyskanie nowych zleceniodawców nie stanowiło żadnego problemu niestety mijają. Wiele czynników złożyło się na to, że obecnie branże przeżywają kryzys. Czy jednak oznacza to, że twój biznes musi upaść? Niekoniecznie.

Dlaczego tak trudno znaleźć zleceniodawców?

Jak wspominaliśmy, sytuacja gospodarcza w naszym kraju uległa pogorszeniu. Wpływ na to miała nie tylko rosnąca inflacja, ale również globalne skutki pandemii koronawirusa. Wiele firm wstrzymało swoją działalność lub ją ograniczyło. Wiele osób, które prowadzą swoją działalność, mimo tego, że mogłyby działać na rynku odnotowują straty. Potraciły bowiem swoich stałych klientów, którzy musieli zrezygnować z ich usług. To poważny problem. Na szczęście istnieje szereg sposobów na to, by odbudować swoją pozycję na rynku i znaleźć nowe źródła dochodu. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy to zrobić.

 

Co mogę zrobić?

Przede wszystkim, nie poddawaj się. Sprawdź czy możesz liczyć na pomoc państwa. Obecnie oferowane są np. bezzwrotne pożyczki, które pozwolą ci podreperowaćbudżet twojej firmy i nie zamykać działalności.
Poza tym warto dokładnie przyjrzeć się swojej ofercie. Musisz mieć świadomość, że w trudnych czasach na pozyskanie zleceniodawców mogą liczyć przede wszystkim te firmy, które są najbardziej elastyczne oraz oferują konkurencyjne ceny. Nawet jeśli obawiasz się, że obniżki będą dla ciebie nieopłacalne pamiętaj, że lepiej odnosić mniejsze zyski, niż nie mieć żadnych klientów. Dlatego też dokładnie przyjrzyj się swojej ofercie i zastanów się czy możesz coś w niej zmienić. Nawet niewielkie rabaty czy promocje mogą sprawić, że zainteresujesz swoją ofertą nowe osoby lub firmy. Poszukiwanie nowych klientów powinno być bowiem obecnie priorytetem każdego przedsiębiorcy.

 

Wykorzystaj możliwości, które daje internet

Wielu przedsiębiorców obawia się, że pozyskanie nowych klientów będzie bardzo trudne. Faktycznie, w obecnej sytuacji wysyłanie swoich ofert do potencjalnych zleceniodawców może nie przynosić efektów. Nieoznacza to jednak, że nie ma osób, firm i instytucji, którym twoja praca nie jest potrzebna.
Skieruj swoje kroki do internetu. Znajdziesz tam serwisy, w których zleceniodawcy sami poszukują wykonawców. Przykładem takiej strony może być portal https://www.oferent.com.pl/. To strona internetowa, która może pomóc ci nie tylko poszukiwać zleceń, ale również brać udział w ogłaszanych przetargach.

Podsumowując, nawet trudna sytuacja na rynku gospodarczym nie musi oznaczać, że twój biznes upadnie. Pamiętaj, że większość firm działa nadal, podobnie jak instytucje państwowe, które wciąż poszukują wykonawców i organizują przetargi. Kluczowe znaczenie ma więc poszukiwanie nowych możliwości zarobku. Nie skupiaj się więc na klientach, których straciłeś lecz zajmij się poszukiwaniem nowych. Obecnie, dzięki możliwościom, które daje internet jest to o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.