Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Wakacje w Egipcie - gwarancja dobrej pogody i świetnej zabawy

data dodania: 2020-06-29
aktualizacja: 2020-06-29 20:15:35
Planując urlop liczymy na piękną pogodę. Nie zawsze jednak nasze oczekiwania idą w parze z rzeczywistością. Jak w takim razie wybrać kierunek podróży, by mieć gwarancję na słoneczne wakacje? Warto wyruszyć w podróż się do Egiptu - miejsca, gdzie piasek jest gorący, woda przejrzysta, a słońce świeci każdego dnia!

Egipt - gwarancja pięknej pogody i świetnej zabawy

Piękne piaszczyste plaże, szum morza i rewelacyjna pogoda – tak właśnie wyglądają wakacje w Egipcie. Państwo zlokalizowane jest w północno-wschodniej Afryce, gdzie klimat zdecydowanie sprzyja turystom. Od północy graniczy z Morzem Śródziemnym, a od wschodu z Morzem Czerwonym i to właśnie ten obszar wybierany jest zazwyczaj na letni wypoczynek. Liczne kurorty kuszą przyjezdnych pięknymi hotelami, lokalami otwartymi do późnych godzin nocnych i egipskimi sklepikami pełnymi bibelotów. Jeśli zdecydujemy się na wykupienie wakacji za pośrednictwem biura podróży, lot zajmie nam niecałe 4,5h. Nie będziemy musieli martwić się o wyżywienie i zakwaterowanie, a pracownicy biura odpowiedzą na każde pytanie, rozwiewając nasze wątpliwości. To najwygodniejsza opcja planowania wakacji, ponieważ wszystkie formalności leżą po stroniefirmy turystycznej – nam pozostaje cieszyć się wyjątkowym urlopem.

W Egipcie świetnie odnajdą się osoby, które kochają błogie lenistwo na plaży, a także miłośnicy sportowych aktywności i odkrywcy zabytków. Bez względu na to, w której grupie jesteśmy – na pewno znajdziemy coś dla siebie. Możemy godzinami leżeć na piaszczystej plaży popijając pyszne koktajle albo spróbować swoich sił na windsurfingu, paralotni lub wakeboardzie. Egipt to także jedno z najlepszych miejsc do nurkowania, dzięki zachwycającym rafom koralowym i przejrzystej wodzie. Świetna przejrzystość wody sprawia, że można podziwiać niesamowite gatunki ryb, morskich stworzeń i koralowców. Jeśli mamy jednak ochotę na zwiedzanie, możemy z bliska obejrzeć budowle, które przetrwały tysiące lat – egipskie piramidy to jedna z największych atrakcji na świecie.

 

Wiza do Egiptu - co warto wiedzieć

Egipt to niesamowite miejsce, w którym starożytna kultura przenika się z nowoczesnościąkurortów. Co roku przyciąga setki turystów z całego świata, którzy mogą cieszyć się świetną pogodą i niesamowitym klimatem. Jak zatem wygląda sytuacja z wizą do Egiptu, co warto wiedzieć i na jakie formalności powinniśmy być przygotowani? Polskę i Egipt obejmuje ruch wizowy, w związku z czym konieczne jest wykupienie specjalnej wizy na podstawie, której mamy prawo wjechać na teren tego kraju. Formalności nie są skomplikowane i możemy przeprowadzić je na kilka sposobów:

  • zwrócenie się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym;
  • kupno wizy na lotnisku w Egipcie;
  • złożenie wniosku poprzez stronę internetową.

Najprostszym sposobem będzie wykupienie wizy do Egiptu na lotnisku, zaraz po wylądowaniu samolotu. Jej koszt to 25 USD w przypadku wizy jednokrotnej oraz 60 USD, gdy chcemy wykupić opcję wielokrotną. Istnieje także możliwość jej zakupu od pośrednika na lotnisku, koszt wzrośnie wtedy do 28 USD. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni, a podstawą do ich uzyskania jestaktualny paszport, który ma przynajmniej 6-miesięczną datę ważności. To właśnie w paszporcie przedstawiciel Egiptu wklei nam specjalny znaczek, czyli fizyczną postać wizy.

 

Obowiązująca waluta w Egipcie

W Egipcie obowiązuje waluta narodowa – funt egipski (1 EGP). Można podzielić go na 100 piastrów. Mimo tego, że Egipcjanie posiadają swoją walutę, honorują także dolara amerykańskiego i euro. Nie ma problemu z regulowaniem rachunków w tych walutach zwłaszcza wtedy, gdy spędzamy wakacje w kurorcie turystycznym. Warto jednak pamiętać, że dolar często przeliczany jest do euro na zasadzie 1:1, co może dziwić przyjezdnych.

Warto jednak wymienić trochę gotówki na funty egipskie, aby mieć większą kontrolę nad wydatkami. Można też zabrać ze sobą dolary lub euro, wtedy wymienimy je bez problemu. Gdzie znajdziemy najkorzystniejszy dla siebie kurs? W banku zlokalizowanym na lotnisku, gdyż hotelowe kantory i miejscowe bankomaty, często mają gorszy dla nas przelicznik. Banknoty, które zabierzemyze sobą do Egiptu powinny być dobrej jakości – uszkodzone, porwane lub wytarte mogą nie zostać wymienione na obowiązującą walutę w Egipcie.

 

Hurghada - jedna z najpopularniejszych destynacji

Jedną z najpopularniejszych egipskich destynacji jest Hurghada. To niezwykłe miejsce z wieloma hotelami, lokalami, bazarami i mnóstwem ciekawych atrakcji. Miasto to jest bardzo popularne wśród turystów z całego świata i co roku kusi korzystnymi ofertami. W Hurghadzie można odpocząć lub spędzić czas aktywnie, np. podczas nurkowania w otaczających miasto wodach. W okolicach malutkich i bezludnych wysepek można trafić na wraki zatopionych łodzi i statków. W miasteczku zrobimy także zakupy w licznych sklepikach i na bazarkach. Nie zapominajmy jednak o targowaniu się – sprzedawcy podają najczęściej zawyżone ceny, co ma skłaniać to negocjacji. To taki zwyczaj, który obowiązuje w Egipcie, a unikanie targowania odbierane jest, jako zachowanie wręcz niegrzeczne.

Dzięki różnorodnościtego regionu turyści na pewno nie będą nudzić się na wakacjach w Hurghadzie. Mogą liczyć na wspaniałą pogodę, mnogość aktywności fizycznych, świetną infrastrukturę hotelową i spędzenie niesamowitych chwil pod egipskim niebem.

Dowiedz się więcej o wakacjach w Hurghadzie >>>

 

Wakacje w Hurghadzie - z jakim biurem podróży?

Hurghada to jedno z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku, które wybierają Europejczycy. Większość lokalnych mieszkańców utrzymuje się, więc z turystyki, dbając o bezpieczeństwo i komfort przyjezdnych. Dzięki temu turyści mogą liczyć na wysoki reżim sanitarny, świetne warunki zakwaterowania i szczególne środki ostrożności podczas pandemii koronawirusa. Infrastruktura przygotowana jest na przyjazd turystów i ich komfortowy pobyt w Hurgadzie. Wybranie się tam na własną rękę może być kłopotliwe, warto zdecydować się na wyjazd z dobrym biurem podróży,które zadba o nasz komfort w trakcie podróży i na miejscu. Jednym z nich jest firma TUI, która po wdrożeniu odpowiednich procedur, deklaruje pełną gotowość swoich pracowników.

Według prezesa grupy TUI, Friedricha Joussena, szczyt wyjazdów zagranicznych przesunie się o kilka miesięcy, ale nie będzie niemożliwy. Władze biura podróży zapewniają o pełnej gotowości do realizacji wczasów w bliskich, europejskich kierunkach w sezonie 2020. Kolejnym krokiem będzie wznowienie oferty dalszych kierunków, wraz z otwarciem granic kolejnych państw. Biuro podróży TUI charakteryzuje niezawodność i najwyższa jakość usług, dzięki czemu istnieje realna szansa na szybkie wznowienie aktywności. Mimo tego, że termin tegorocznych wakacji ulegnie przesunięciu, mamy możliwość spędzenia niezapomnianych wakacji.

 

Hurghada - pogoda - czego się spodziewać?

Egipt położony jest w Afryce, co pozwala nam cieszyć się świetną pogodą przez prawie cały rok. Najwyższe temperaturypowietrza w ciągu dnia notuje się od maja do września, najniższe w grudniu i styczniu. Podobnie ma się sytuacja w Hurghadzie – najchłodniej jest w styczniu (ok. 22 °C), najcieplej w lipcu (+36 °C). Opady zdarzają się tu nieczęsto i są niezwykle skąpe, co gwarantuje świetną pogodę przez niemal 12 miesięcy w roku. Warto wspomnieć też o suchym i gorącym wietrze, nazywanym chamsin – można spotkać się z nim kilka razy w okresie między kwietniem a czerwcem. Wieje od pustyni, niosąc ze sobą duże ilości piasku i pyłu, co powoduje wzrost temperatury nawet do 40 °C. Zazwyczaj nie trwa jednak dłużej niż 3 dni.

Turyści wybierający się na urlop do Hurghady nie muszą obawiać się braku słońca. Tu wakacje trwają cały rok z uwagi na suchy i gorący klimat. Dzięki temu możemy udać się na letni wyjazd z gwarancją dobrej pogody lub wygrzać się na słońcu w październiku czy listopadzie. Zwłaszcza końcówka roku będzie świetnym pomysłem na naładowanie akumulatorów, gdy w Polsce niebo zasnute jest deszczowymi chmurami.

 

Hurghadawycieczki - miejsca warte polecenia

Dzięki lokalizacji Hurghady możemy udać się na zwiedzanie zabytków Luksoru podczas jednodniowej wycieczki. Stolica faraonów stoi dzięki temu otworem przed zwiedzającymi chcącymi poznać starożytne dziedzictwo. W zasięgu ręki mamy Dolinę Królów, Kolosy Memnona czy świątynię Hatszepsut. Możemy wybrać się także na wycieczkę do Kairu, aby z bliska zobaczyć Muzeum Egipskie, piramidy w Gizie, a także Sfinksa. W trakcie takiej podróży droga prowadzi przez egipską pustynię, co pozwala poczuć niepowtarzalny klimat starożytnego Egiptu. Miłośnicy nowoczesnych aktywności mogą wybrać wyprawę na nurkowanie, pływanie z delfinami lub przejazd terenowymi autami przez pustynię.

 

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.