Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Wymiana pieniędzy przez Internet. Komu się opłaca?

data dodania: 2017-08-28
aktualizacja: 2017-08-28 20:38:37
Wymiana waluty online stale wzrasta na popularności. Wizytę w kantorze stacjonarnym lub w placówce banku zastępujemy zalogowaniem się do elektronicznej platformy internetowego kantoru, stawiając na wygodę. Czy słusznie i komu taka wymiana się opłaca?

Nie tylko dla biznesu

Z usług internetowych kantorów korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Niższy nawet o kilkadziesiąt groszy spread, pozwala właścicielom firm sporo zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli regularnie dokonują transakcji na większe kwoty. W rzeczywistości jednak nie tylko oni oszczędzają dzięki wymianie waluty online. Równie chętnie z usług internetowych kantorów korzystają osoby spłacające kredyt walutowy. Zamiast powierzać przewalutowanie środków bankowi, decydują się na samodzielną wymianę w kantorze online. Tym samym, obniżają wartość comiesięcznych rat, a w skali wieloletniego okresu kredytowania, zyskują niemałe kwoty. Internetowy kantor jest także doskonałym wyborem dla osób pracujących za granicą, które co miesiąc przesyłają zarobione pieniądze rodzinie.

Jak to działa?

Zasada działania internetowego kantoru jestprosta. Jedyne, czego potrzebujemy, by dokonać transakcji, to urządzenie z dostępem do Internetu i numer konta. Wystarczy, że zalogujemy się na platformie kantoru, przelejemy na wskazany rachunek nasze środki, a następnie zlecimy ich wypłatę w wybranej przez nas walucie. I gotowe. W kantorze kantoronline.pl cała transakcja zajmie nam zaledwie kilkanaście minut! Nie musimy obawiać się o jej bezpieczeństwo – kantory online stosują specjalne systemy zabezpieczeń, które znamy z bankowości elektronicznej.

Oszczędności

W przeciwieństwie do banków i kantorów stacjonarnych, kantory internetowe nie stosują sztywnych tabel kursów walut – ceny zmieniają się dynamicznie, a śledząc je bacznie, możemy trafić na prawdziwą okazję. Możemy liczyć, że będą one zwykle znacznie korzystniejsze, niż gdybyśmy zdecydowali się skorzystać z tradycyjnych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest także fakt, że kantor internetowy nie pobiera żadnych prowizji i opłatdodatkowych.

Wymiana waluty przez Internet, to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Ale nie tylko – to także oszczędność czasu i możliwość dokonania wymiany w dowolnym miejscu i czasie. By wymienić środki w kantoronline.pl nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejce do okienka, tracić czasu na dojazd. Pieniądze możemy wymienić w zaciszu swojego mieszkania, przez całą dobę, korzystając jedynie z własnego komputera, smartfonu lub tabletu.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.