Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Wypożyczenie samochodu a wyjazd nim na Ukrainę - co musisz wiedzieć

data dodania: 2019-04-23
aktualizacja: 2019-04-23 21:53:08
Ukraina to kraj stepów, rozległych przestrzeni i pięknego wybrzeża Morza Czarnego. To miejsce na każdą kieszeń i każdy gust, dlatego rocznie odwiedzana jest przez tysiące naszych Rodaków. Dogodny dojazd i bliskość zapierających dech w piersiach perełek architektury kusi choćby kilkudniowym pobytem.

Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem na Ukrainę wypożyczonym autem, sprawdź, co powinieneś wiedzieć. Czy to możliwe, aby opuścić granicę Unii Europejskiej samochodem należącym do wypożyczalni?

Wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę nie jest taki łatwy i pozbawiony wszelkich formalności jak w przypadku podróży po kraju. Przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie wypożyczalnie zgadzają się na to, aby klient wyjechał wypożyczonym autem poza obszar Polski, a co dopiero poza obszar Wspólnoty.

Nawet jeśli przedsiębiorca jest stałym klientem i często korzysta z usług wypożyczalni. Niektóre wypożyczalnie samochodów za pozwolenia na wyjazd za granicę uwzględniają dodatkową opłatę, a do niektórych krajów wprowadzają absolutny zakaz podróży.

 

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed wyjazdempoza granice Polski, jest poinformowanie wypożyczalni o swoich zamiarach. Najlepiej plany dotyczące zagranicznej podróży przedstawić wypożyczalni jeszcze przed podpisywaniem umowy. Każda wypożyczalnia posiada regulamin, w którym to najczęściej zawarta jest informacja o możliwości wyjazdu wypożyczonym samochodem za granicę. Warto szczegółowo zapoznać się z tym dokumentem.

Wynajem samochodu na wyjazd za granicę poza obszar Unii Europejskiej może być sporym problemem. Dotyczy to szczególnie takich krajów jak Ukraina. Zakazy dotyczące użytkowania samochodu za granicą wiążą się często z ograniczeniami zawartymi w polisach ubezpieczeniowych.

 

Wynajem samochodu na wyjazd na Ukrainę - co musisz wiedzieć?

Bardzo często wypożyczalnie wyraźnie zaznaczają, że jeśli celem podróży jest kraj spoza Wspólnoty, wynajmujący może zostać zobligowany do pokrycia kosztów wykupienia dodatkowego ubezpieczenia (Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego). Warto też pamiętać, żeubezpieczenie AC w zakresie ochrony od kradzieży nie działa np. w Rosji, Białorusi, Mołdawii i na Ukrainie.

 

Wynajem samochodu - gdzie wynająć auto?

Dla przykładu wypożyczalnia samochodów Rzeszów pozwala na wyjazd wypożyczonym autem za granicę. Wyjazd poza granicę Polski do innych krajów Unii Europejskiej jest dopuszczalny pod warunkiem uprzedniego wyrażenia przez wypożyczalnię zgody oraz wniesienia dodatkowej opłaty. Sprawdź: O czym pamiętać, wynajmując samochód? Poznaj opinie ekspertów Carfree.

Wyjazd na Ukrainę samochodem z wypożyczalni to wygodne i komfortowe rozwiązanie. Niestety nie zawsze możliwe. Należy pamiętać o ograniczeniach, jakie narzucają wypożyczalnie w przypadku wyjazdów poza Unię Europejską. Najlepiej zapoznać się z regulaminem, a zamiast wyjazdu naUkrainę zgłosić i omówić z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby bez problemu załatwić wszystkie formalności.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.