Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Zalety ofert last minute

data dodania: 2017-10-04
aktualizacja: 2017-10-04 23:08:29
Nie byłeś jeszcze na wymarzonych wakacjach? Szukasz jakiejś okazji, żeby wydać jak najmniej? Duża część osób planuje wakacje we wrześniu czy nawet w październiku. Ceny są wówczas znacznie korzystniejsze. Oferty last minute są wówczas najlepszym rozwiązaniem, ponieważ kuszą niskimi cenami. Jest to jedyna szansa, aby odwiedzić najbardziej egzotyczne zakątki świata. Po wybraniu odpowiedniej oferty dokładnie zapoznaj się z umową. Przeanalizuj ją bardzo dokładnie i zapytaj w biurze podróży o wszystkie istotnie – komentuje Ewelina Nadworna, prezes zarządu BOSS POŻYCZKA.

Podróże last minute charakteryzują się tym, iż wycieczkę kupuje się kilka dni przed planowanym terminem wakacji. Często jest tak, że lot masz już następnego dnia. Jeśli zamierzasz skorzystać z takiego rozwiązania, musisz być pewien, że szef przydzieli ci w tak krótkim czasie urlop oraz znajdziesz czas na przygotowanie się do wyjazdu – dodaje ekspert BOSS pożyczka.

Najistotniejszą zaletą ofert last minute jest to, że kuszą one atrakcyjnymi cenami. Często zdarza się tak, że za dwutygodniowy wypoczynek płacisz tyle samo co za tydzień pobytu w sezonie. Podróż odbywa się na tych samych zasadach, jakbyś kupił wyjazd 2 czy 3 miesiące wcześniej w standardowej cenie. Miej na uwadze, że znacznie niższe koszty wycieczki nie powinny ci przesłonić najistotniejszych kwestii związanych z wymarzoną podróżą. Oto kilka praktycznych porad, o których musisz pamiętać, aby wakacje były bezpieczne i przebiegły tak jak tego chcesz.

 

Za co płacisz?

Oferty kupowane na kilka dni przed wylotem kuszą niskimi cenami. Bądź czujny i wszystko dokładnie sprawdzaj. Nawet jeśli kupujesz wycieczkę na ostatnią chwilę, masz takie same prawa, jak klienci, którzy kupili ją w standardowej cenie z odpowiednim wyprzedzeniem. Przy zakupie wycieczki najważniejszą kwestią jest umowa. Zapoznaj się z jej warunkami oraz za co dokładnie płacisz. Sprawdź co wchodzi w opcję all inclusive. Zapytaj sprzedawcę jakie posiłki i napoje zaliczają się do tego pakietu. Co więcej, dowiedz się jakie są lokalne i hotelowe atrakcje, z których będziesz mógł skorzystać. Jeśli trzeba za nie dodatkowo zapłacisz, podpytaj o cenę.

Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć. W związku z tym musisz się zabezpieczyć. W tym celu dokładnie zapoznaj się z warunkami rezygnacji z wyjazdu, które zawsze musza być zawarte w umowie. Najczęściej jest tak, że oferty kupowane na ostatnią chwilę zakładają, iż wprzypadku rezygnacji możesz stracić aż 80% wartości całej wycieczki. Zapytaj również o dodatkowe koszty, które będziesz musiał ponieść. Dowiedz się czy będziesz musiał zapłacić za różnego rodzaju lotniskowe opłaty, takie jak na przykład zakup wizy.

Komfort najważniejszy

Długo wyczekiwany urlop planowany na ostatnią chwilę wymaga szybkiego działania i podejmowania świadomych decyzji. W krótkim czasie musisz nie tylko dopełnić różnego rodzaju formalności, ale również zakupić i spakować najważniejsze rzeczy. Niezależnie od atrakcyjności danej oferty musisz być czujny jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa. W tym celu sprawdź warunki ubezpieczania oraz to co się do niego zalicza. Wówczas będziesz bezpieczny w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji. Biura podróży zazwyczaj oferują tylko podstawowe ubezpieczenie. Za niewielką kwotę (około 80 zł) możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Weź to pod uwagę!

Jest jeszcze kilka innych ważnych kwestii, o które warto zapytać przedwykupieniem wycieczki. Zapytaj sprzedawcę o ilość gwiazdek hotelu oraz o atrakcje. Podpytaj o standard pokoju oraz o jego odległość od plaży i basenu. Kwestie te są bardzo ważne. Nikt na urlopie nie chce tracić czasu na dojazdy.

W czasie poszukiwania wymarzonej wycieczki musisz również liczyć na szczęście. Ilość niedrogich wycieczek jest dość ograniczona, a czyhających na idealną okazję coraz więcej. Nie możesz zbyt długo zwlekać z podjęciem ostatecznej decyzji. W każdej chwili ktoś może wykazać się większym refleksem. Zdarza się też tak, iż wycieczki cieszące się duża popularnością mogą stać się droższe. Biuro podróży w każdej chwili może podnieść cenę pobytu. Mimo wszystko cały czas musisz być czujny i na pierwszym miejscu mieć względy bezpieczeństwa pobytu w obcym kraju. Podstawową kwestią są tu warunki umowy. Z tego rodzaju względów niektórzy nie korzystają z tego rodzaju ofert. Jeśli u ciebie jest inaczej, tego rodzaju wakacje będą najlepszym sposobem na spędzenie długo wyczekiwanego urlopu – komentuje ekspert BOSSPOŻYCZKA.

Więcej informacji na temat pożyczek, oszczędzania i rad dla przedsiębiorców można znaleźć na stronie: bosspozyczka.pl BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup'ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

WERONIKA LECHAŃSKA

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.