Przemyśl - nasze miasto całą dobę

14 lutego 2021r. - WALENTYNKI na zamkowym wzgórzu

data dodania: 2021-02-05
aktualizacja: 2021-02-05 12:53:28
Walentynki 2021 zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku przypadają w niedzielę - oczywiście 14 lutego. W związku z tym, że koronawirus nie daje za wygraną i pandemia trwa nadal, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby świętowanie było zgodne z zasadami reżimu sanitarnego. Może nie brzmi to zbyt romantycznie, to na pewno uda się zrealizować Walentynki 2021 tak, aby były piękne i niezapomniane.

Niezależnie od tego, czy jesteście parą, która spotkała się podczas pandemii, czy jesteście ze sobą od kilku lat, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK ma dla Was propozycję na wspaniałą walentynkową randkę. Jeżeli lubicie spędzać czas aktywnie, wybierzcie się wspólnie na spacer do altanki w parku, tej, która już od dziesięcioleci stoi przed wejściem do Zamku Kazimierzowskiego. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu podczas pandemii to doskonałe rozwiązanie. W parku można spacerować bez maseczek, a więc nic nie stoi na przeszkodzie romantycznym pocałunkom. Dla chcącego…

W tym dniu, oprawa tego miejsca każdym elementem będzie nawiązywać do święta zakochanych. Serca, kwiaty, amorki, kokardy, światełka. Wszystko to oczywiście w kolorze czerwonym. Uzupełniając nastrój, towarzyszyć temu wszystkiemu będzie muzyka, treścią irytmami nawiązująca do walentynek. 

Wzorem kłódek zapinanych na mostach przez zakochanych, można np. zostawiać w altanie listy skierowane do bliskiej osoby. Inspiracji do liścików szukajcie w historii Waszej miłości. Świetnym pomysłem i pamiątką będą również wspólne fotografie w okolicznościowym anturażu. Zwieńczeniem romantycznych chwil w tym miejscu będzie – dokładnie o godzinie 19.00 - wypuszczenie w powietrze czerwonych lampionów w kształcie serca. Widok symboli miłości niesionych uczuciem zakochanych będzie znakomitą kwintesencją tego dnia. 

Dla tych, którzy jednak z różnych powodów nie będą mogli przyjść na zamkowe wzgórze, PCKiN ZAMEK przygotowało muzyczny upominek w postaci koncertu piosenek o miłości. Wystąpią dwa duety wokalno-instrumentalne: Kasia i Tomek z Lublina oraz Ewelina i Łukasz z Przemyśla. Premiera online tego wydarzenia będzie miała miejsce o godz. 17.00 na kanale YouTube TvPodkarpacka oraz profilachfacebookowych Miasta Przemyśl i PCKiN ZAMEK. 

Wyjątkowo w tym dniu, tylko dla par, zwiedzanie Zamku Kazimierzowskiego w godzinach 14.00-18.00 BEZPŁATNE.